برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

انواع پارکت چوبی کدامند؟ و از چوب چه کدام یک از درختان برای تولید انواع پارکت چوبی استفاده می شود؟

۲۰ / دی / ۱۳۹۶

انواع پارکت چوبی

در گذشته استفاده از چوب برای ساخت خانه یکی از مهمترین مصالح برای ساخت و ساز به شمار می رفت به طوری که در اروپا افرادی خانه ای را که با قطعات چوب می ساختند به شکل بود که مثل یک پازل قابل مونتاژ بود و حتی در صورت مهاجرت می توانستند خانه خود را با خود به سر زمین دیگری ببرند و از مونتاژ آن در آن زندگی خود را ادامه دهند؛ اما اکنون دیگر شاهد آن نیستیم مگر برای خانه های زیبای جنگلی که در دل جنگل های انبوه شاهد آن هستیم.

اما به خاطر زیبایی خاص و جذابی که چوب های طبیعی دارند و می توانند به عنوان یک مصالحه ساختمانی که به زیبایی منزل ما کمک می کنند از آن به شکل چوب ترمووود و یا پارکت چوبی برا کف ساختمان استفاده نمائیم.

چوب های ترمو را می توانیم هم برای نمای ساختمان استفاده کرد و هم از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و یا دفتر کارمان به کار بگیریم و بیشترین جذابیت چوب در انواع پارکت چوبی برای ما شناخته شده است.

پارکت چوبی

با اینکه در ایام قدیم افراد علاقه چندانی به کلبه ها و خانه های چوبی نشان نمی دادند و بیشتر تمایل به خانه های لوکس و لاکچری نشان می دادن اکنون بعکس گذشته با پیشرفت و توسعه فناوری و کلبه های چوبی را به شکلی می سازند که هر کسی را با هر نوع سلیقه ای که باشد به خوبی مجذوب خود می کند، اما از آنجا که نمی توانیم در کلان شهرهای ایران مثل مناطق روستایی خانه چوبی داشته باشیم.

دکوراتورهای ایرانی هم به همین دلیل با استفاده از یکی از انواع پارکت چوبی در کنار سبک های خاصی که داخل منزل را تا حد زیادی شبیه به یک خانه چوبی نشان می دهد طراحی کنند.

معمولا زمانی که ما از یکی از انواع پارکت چوبی به عنوان کفپوش منزل خود استفاده می کنیم منزل مان خاص تر به نظر می آید و اگر در دکوراسیون منزل مان از سرویش چوب قهوه ای تیره استفاده کنیم و علاوه بر آن طرح و رنگ مبلمان مان تا حد زیادی به طرح و رنگ پارکت چوبی نزدیک باشد ما را لاکچری تر نشان می هد.

در اغلب اوقات افراد به دنبال بهترین پارکت چوبی برای منزل خود هستند تا در دراز مدت حس رضایت خود را نسبت به آن همچنان داشته باشند و به همین دلیل تصمیم داریم تا در این مقاله به معرفی انواع پارکت چوبی بپردازیم.

معرفی انواع پارکت چوبی

انواع پارکت چوبی در حال حاضر در مدل های مختلفی ارایه می شود که متناسب با موقعیت کاربری و مکانی که قصد نصب پارکت چوبی را دارید می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب و تهیه نمائید.

انواع پارکت چوبی معمولا شامل پارکت چوبی متراکم Solid، پارکت چوبی دولایه و سه لایه است که هر یک از چوب درخت خاصی تولید می شوند که در ادامه در مورد هر کدام به تفضیل توضیح می دهیم.

پارکت چوبی

پارکت چوبی متراکم solid

یکی از انواع پارکت چوبی که نام پارکت چوبی متراکم Solid معروف است از چوب درختانی چوب راش و ون ساخته و تولید می گردد.

این نوع پارکت قدیمی ترین نوع پارکت می باشد که معمولا در ضخامت های ۸ تا ۲۰ میلیمتری و با عرض و طول های مختلفی عرضه می گردد.

این نوع پارکت با چسب های مخصوص نصب می گردد و پس از آن عملیات ساب و لاک روی آن انجام می گیرد و با پیشرفت تکنولوژی این امکان برای سازندگان پارکت فراهم شده است که پارکت های چند لایه تولید کنند.

پارکت های چند لایه با استقامتی بیشتر و تنوع انواع چوب در لایه رویی علاوه بر کیفیت بهتر باعث اقتصادی شدن این محصول برای مصرف کنندگان می باشد.

پارکت چوبی دو لایه

این پارکت ها از دو لایه چوب تشکیل شده که معمولا لایه زیرین از چوب سوزنی برگ می باشد و لایه بالایی چوب انتخابی می باشد که معمولا این نوع از پارکت ها ضخامت ۱۰ تا ۱۲ میلیمتری دارند و با پولیش نهایی و پوشش کامل لاک که در کارخانه روی آن انجام می شود آماده نصب می باشند و با چسب مخصوص نصب می گردند.

پارکت چوبی سه لایه

این پارکت ها از سه لایه چوب تشکیل شده است که دو لایه زیرین از چوب سوزنی برگ تشکیل شده و لایه رویی چوب انتخابی می باشد.

ضخامت این نوع پارکت ها بین ۱۴ تا ۱۶ میلیمتر می باشد عرض ها بین ۱۵ تا ۲۱ سانتی متر و طول ها بین  ۱/۸۰ تا ۲/۵۰ متر می باشد که با پوشش کامل لاک و پولیش های نهایی در کارخانه تولید می گردد.

حتما بخوانید: پارکت های سه لایه جدید چه مزیت هایی نسبت به پارکت های قدیمی دارند ؟

این مدل از پارکت ها که تنوع مختلفی دارد در حال حاضر از رایج ترین مدل های استفاده شده می باشد، به این صورت که در لایه رویی با چوب انتخابی از ۲ یا ۳ قطعه چوب هم عرض و با طول های متفاوت استفاده می شود که تنوع بی نظیری را ایجاد می کند.

همچنین در گونه دیگری از این مدل جهت لایه اصلی رویی چوب انتخابی ، از یک قطعه چوب استفاده می شود و می توانید در این لینک چند نمونه خارجی از پارکت چوبی را بررسی نمایید.

پارکت چوبی

از کجا بدانیم کدام یک از انواع پارکت چوبی برای ما مناسب تر است؟

مهمترین معیار انتخاب هر یک از انواع پارکت چوبی با توجه به سختی و مقاومت آن می باشد و البته هر کدام از انواع پارکت چوبی از نظر درجه سختی با یکدیگر متفاوت هستند و این به محل محل رشد، نوع و جنس خاک دارد که بر میزان سختی چوب درخت و حتی طرح و رنگ آن هم اثرگذار است بستگی پیدا می کند.

اگر قصد استفاده از پارکت چوبی برای مکان های پر رفت و آمد را دارید باید از یکی از انواع پارکت چوبی که مقاومت و سختی زیادی در مقابل هر گونه ضربه را دارد انتخاب کنید و کارشناسان مربوطه برای این منظور از آزمون برینل Brinell برای تعیین میزان سختی چوب درخت برای تولید انواع پارکت چوبی استفاده می کنند.

اگر قصد نصب پارکت چوبی در حال و پذیرایی منزل تان را دارید از پارکت چوبی که از تنه درختانی چون بلوط، آکاسیا و ونگه ساخته شده باشد برای تان مناسب خواهد بود.

قیمت هر یک از انواع پارکت چوبی چقدر است؟

مسلما قیمت هر کدام از انواع پارکت چوبی متراکم Solid، پارکت چوبی دو لایه و سه لایه با توجه به نوع چوب درختی که تولید شده اند و درجه سختی و مقاومتی که در برابر هر ضربه ای دارند و مدت طول عمر که دارند تعیین می گردد.

اگر شما قصد استفاده از پارکت چوبی برای منزل و یا محل کارتان را دارید می توانید با در نظر گرفتن میزان رفت و آمدی که در محل تان صورت می گیرد از یکی از انواع پارکت چوبی با درجه سختی مناسب به عنوان کفپوش استفاده نمائید.

مزایای دریافت خدمات از دکور چوب چیست؟

  • سرعت عمل در نصب با نصابان حرفه ای
  • گارانتی با کیفیت بودن محصول
  • گارانتی برگشت وجه در صورت هر گونه عیب و نقص فنی کالا
  • ما به شما متعهد خواهیم بود

تلفن های تماس با ما  ۰۲۱۷۷۱۲۰۲۱۴         /      ۰۲۱۷۷۱۲۰۲۱۵

 

 

مقالات مرتبط

کیفیت پارکت لمینت به چه چیزهایی بستگی دارد؟چه عواملی بر کیفیت و دوام پارکت لمینت موثر است؟

زیر سازی پارکت لمینت چطور و به چه شکلی صورت می پذیرد ؟

نگهداری از پارکت چوبی چگونه است ؟ و روش های مراقبت از پارکت چوبی چیست ؟

پارکت کفپوش چیست و چه تفاوت هایی با کفپوش لمینت دارد

نگهداری پارکت چه ضرورتی دارد و هنگام انتخاب توجه به چه نکاتی لازم است

مقاومت انواع پارکت ها در برابر آسیب های موجود در شریط محیطی مختلف

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.