برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

دکوراسیون پست مدرن چیست؟، عناصر اصلی و مهم در دکوراسیون پست مدرن و نحوه ی چیدمان آن

09 / سپتامبر / 2019

دکوراسیون پست مدرن

تا به حالا دقت کرده اید که خصوصیات و ویژگی های خانه ی شما به چه سبکی طراحی شده اند؟

برایتان پیش آمده است که متوجه نشوید که نوع چیدمان و انتخاب لوازمی مانند مبلمان، فرش ها، کفپوش ها و اجسام تزیینی در منزل تان دقیقا در کدام سبک جای می گیرند؟ آیا به صورت کامل از سبک مدرن در طراحی و دکوراسیون خانه استفاده شده است و یا تلفیقی با دیگر سبک ها می باشد؟

آیا سبک دکوراسیون خانه ی خود را می شناسید؟ اگر شما از طراحی و دکوراسیون با رنگ های گرم و براق استقبال می کنید، احتمالا طرفدار سبک دکوراسیون پست مدرن نیز خواهید بود.

در حالی که بسیاری از طراحان دوره این سبک، از جنبش و سبک پست مدرن که ایده ای جدید بود به علت تجارت خارجی به وجود آمده پس از آن و گرایش مصرف کننده به سمت آن انتقاد کردند، بسیاری دیگر این سبک را به عنوان سبکی تازه و جسورانه که هر چیزی می تواند در آن اتفاق بیفتد تحسین کردند.

پست مدرن سبکی است که در بر گیرنده طرح ها و ترکیب های مختلف و متنوعی از بافت هایی مانند چرم، مخمل ها، رنگ های مختلف طراحی، خطوط غیر متوازن و مواد سر زنده مانند چوب ها می باشد. در این مقاله دکورچوب به تحلیل سبک پست مدرن و ویژگی های منحصر به فرد آن می پردازد. با ما همراه باشید تا نگاهی دقیق تر به این سبک هیجان انگیز بیندازیم.

سبک دکوراسیون پست مدرن

سبک و دکوراسیون پست مدرن چه زمانی روی کار آمد؟

پس از خلق شدن سبک مدرن که در سال ۱۹۶۰ پس از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد، سبک پست مدرن به عنوان طراحی و دکوراسیون داخلی در منازل در سال ۱۹۷۰ ظهور کرد و بهترین سال های خود را تا ۱۹۹۰ تجربه کرد.

دکوراسیون پست مدرن در منازل سعی بر برهم زدن قواعد و قوانینی داشت که پیش از آن در خانه ها و منازل با دکوراسیون کلاسیک وجود داشت. در واقع سبک دکوراسیون پست مدرن منعکس کننده ی دیدگاه های اجتماعی نو ظهور در عصر خود بود و از عناصر ناسازگار و عجیب در طراحی ها و معماری ها استفاده می شد.

امروزه سبک و دکوراسیون پست مدرن با استفاده از اجسام دکوراتیو دست ساز و الگو هایی به اصطلاح جسورانه و خارج از قوانین و قواعد منظم در منازل مورد استفاده قرار می گیرند و طرفداران خاص خود را دارند. همان طور که در تصویز زیر مشاهده می کنید این دکوراسیون ترکیبی از مبلمان رنگی و راحتی است که به همراه میز های شیشه ای و مدرن در اطراف مبلمان تزیین شده و در میان اتاق میز هایی با متریال های چرمی و فلزی قرار دارد که منظره ای جالب که فاقد تناسب اما زیباست را نشان می دهد.

میز طلایی در دکوراسیون پست مدرن

 

حتما بخوانید: دکوراسیون نئو کلاسیک چیست؟، ایده های ترکیبی و جذاب از سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک برای خانه های امروزی

 

ویژگی های دکوراسیون پست مدرن و نحوه ی اجرای آن در منازل

عناصری در طراحی دکوراسیون پست مدرن وجود دارند که قبل از آن که بخواهید این سبک را در منزلتان پیاده سازی کنید باید آن ها را بدانید.

این موارد شامل رنگ ها، بافت و متریال مورد استفاده در دکوراسیون و خطوط در طراحی و اندازه ها می باشد در این قسمت به بررسی تک تک این ویژگی ها می پردازیم تا بدانیم در این سبک چه مواردی حائز اهمیت هستند.

رنگ ها و تاثیر آن بر دکوراسیون پست مدرن

آقای پابلو سولومون برنده ی جایزه ی طراحی دکوراسیون داخلی منازل، به این مورد اشاره کرده است که ” رنگ های اصلی با پیگمت های قوی و پر رنگ که اصطلاحا به آن ها رنگ های جسورانه می گویند در طراحی دکوراسیون پست مدرن از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.” اما پس از مدتی این عنصر در رتبه های پایین تری قرار گرفت و مدل ها و فرم های دیگر اجسام دکوراتیو در این سبک از اهمیت بالاتری برخوردار شدند.

اتاق نشیمن قرمز به سبک دکوراسیون پست مدرن

با انتخاب کاغذ دیواری های مانند کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری زرد که جزء کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ هستند می توانید نمای زیبایی از سبک دکوراسیون پست مدرن را در منزلتان به نمایش بگذارید.

امروزه رنگ هایی که به پالت رنگ در سبک دکوراسیون پست مدرن اضافه شده است ترکیبی از رنگ های سبز و روشن و فیروزه ای، خردلی و رنگ های ما بین قرمز و زرد مانند نارنجی های تیره و مسی هستند. انتخاب کاغذ دیواری سبز و کاغذ دیواری نارنجی و ترکیبی از این رنگ ها می تواند گزینه ی مناسبی برای دیوار های اتاق خواب و اتاق نشیمن باشد.

کاغذ دیواری رنگی در دکوراسیون پست مدرن

دیوارپوش سه بعدی در دکوراسیون پست مدرن

کاغذ دیواری پست مدرن

 

حتما بخوانید: طرحهای جدید کاغذ دیواری پذیرایی در سال ۲۰۱۹ کدامند؟

 

بافت ها و متریال مورد استفاده در دکوراسیون پست مدرن

همان طور که ممکن است حدس زده باشید و با تعاریفی که در مقدمه ی این مقاله برای شما آوردیم، متریال هایی که در بافت و ساخت دکوراسیون پست مدرن به کار می رود از موادی مانند چوب، چرم، شیشه های رنگی،پلاستیک و انواع فلزات می باشند.

در هر خانه ای بر اساس سلیقه ی شخصی فرد و انتخاب طراحان داخلی می توانید از مواد و بافت های ذکر شده در اتاق های منزل تان بر اساس نوع اتاق استفاده کنید. طراحان در سال ۱۹۸۰ از موادی که فضای اتاق را لطیف و ضد استرس و نگرانی جلوه می دهند استفاده کردند که چوب یکی از این متریال ها می باشد. اثباب و لوازم چوبی باعث ایجاد فضایی طبیعی و گرم می شوند همچنین از موادی مانند خز ها و پارچه های مخملی نیز در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال از موادی و بافت چوبی به راحتی و زیبایی می توانید برای کفپوش منزلتان مورد استفاده قرار بدهید.

پارکت طلایی در دکوراسیون پست مدرن

کفپوش های چوبی در دکوراسیون پست مدرن

کفپوش های چوبی مانند پارکت ها و پارکت لمینت ها باعث می شوند تا منزل شما نمایی چوبی و سرزنده پیدا کند از رنگ های متنوع این پارکت لمینت ها می توانید در هر خانه ای با سبک های مختلف مانند سبک های مدرن و پست مدرن به زیبایی استفاده کنید. اگر دیوار ها و اثباب و وسایل اتاق شما از رنگ های اصلی و پر رنگ انتخاب شده اند با پارکت لمینت های روشنی مانند پارکت سفید و پارکت توسی می توانید زمینه ای روشن فراهم کنید تا دیگر وسایل خود را به خوبی نمایش بدهند.

 

حتما بخوانید: لمینت رنگ روشن برای چه مکان هایی مناسب تر است؟ چگونه لیمنت روشن را همیشه تمیز و سالم نگهداریم؟ و قیمت آن چقدر است؟

 

دکوراسیون چوبی در سبک پست مدرن

در آشپزخانه های پست مدرن نیز از کفپوش های چوبی مانند پارکت ها استفاده می شود که به همراه دیوارپوش های بین کابینت ها که به سبک پست مدرن هستند نمایی تازه و جذاب ایجاد می کنند.همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید چراغ های مدرن فلزی که به صورت خوشه ای در مرکز آشپزخانه وصل شده اند در کنار رنگ دیوار های آشپزخانه که از کاغذ دیواری های فانتزی و رنگی اند نمای متفاوتی را در آشپزخانه به وجود آورده اند.

کابینت ها به دو رنگ اصلی و سفید کار شده است که در کنار کلاسیک بودن نوع کابینت ها از المان های کابینت مدرن نیز استفاده شده و در قسمت هایی از قفسه های باز و بدون درب استفاده شده و در مرکز آشپزخانه از کابینت جزیره استفاده شده است.

آشپزخانه پست مدرن

دیوارپوش بین کابینتی پست مدرن

 

حتما بخوانید: رنگ کابینت آشپزخانه تان را چگونه انتخاب کنید؟ از کدام ترکیب رنگ استفاده کنیم تا محیط زیبا شود؟

 

اندازه، ظاهر و خطوط در طراحی های دکوراسیون پست مدرن

اجسام دکوراتیو با سایز و اندازه های نامتقارن و متفاوت در دوره سبک دکوراسیون پست مدرن خلق شدند. در این زمان استفاده و کاربرد نورپردازی های متفاوت و جالب، مبلمان، صندلی و میز ها، و اثار هنری دیواری به طرز شگفت آوری تولید و خلق شدند.

تابلو های مدرن با خطوط پیچیده در کنار گلدان های مینیماتوری و آباژور مدرن و مبلمان راحتی فضای اتاق نشیمن را به محیطی تبدیل می کند که قوانین و قواعد منظم و متوازن سبک های مینیمالیستی و کلاسیک را در هم می شکند.

اجسام دکوراتیو در دکوراسیون پست مدرن

از دیگر مواردی که می توانید برای سبک دکوراسیون پست مدرن منزل تان استفاده کنید به کار بردن ترمووود ها است.

استفاده از مواد طبیعی ماننند چوب ها در قسمت هایی از خانه مانند دیوار و سقف ایده ای جالب و تازه می باشد از چوب های ترمووود می توانید برای نمای سقف و دیوار های بعضی از قسمت های خانه استفاده کنید رنگ قهوه ای چوب در کنار دیوار پوش های طرح سنگ حالتی طبیعی و صمیمی به فضای اتاق می دهد.

میلمانی با رنگ آبی با پارچه های مخملی و راحت نشان دهنده این موضوع می باشد که در سبک پست مدرن هیچ چیز نمی تواند مورد استفاده قرار نگیرد همه ی موارد با وجود تفاوت ها در کنار یکدیگر نمای راحت و شیکی را به وجود می آورند

ترمووود در سقف دکوراسیون پست مدرن

 

حتما بخوانید: ترمووودها چه ویژگی هایی دارند ؟ و در چه مواردی کاربرد دارند ؟

 

 سخن پایانی

دکوراسیون پست مدرن در دهه ی ۱۹۶۰ شروع به کار کرد و تا سال ۱۹۹۰ به اوج محبوبیت خود رسید. این سبک پا بر روی قواعد و نظم دکوراسیون مینیمال و دکوراسیون کلاسیک می گذارد و سعی بر انتخاب بی نظمی و چیدمانی متفاوت با اجسام دکوراتیو مدرن و ظاهری غیر متعارف و متقارن دارد.

اگر تمایل به انجام دکوراسیون داخلی منزل تان دارید قبل از انتخاب و خرید متریال های مورد نیاز با مشاوران و طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

شرکت دکورچوب متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی و با داشتن متریال های کاغذ دیواری، دیوارپوش، کفپوش، پارکت، پارکت لمینت، کابینت و قرنیز آماده خدمات دهی به شما مشتریان عزیز می باشد برای مشاوره ی رایگان و اطلاع از قیمت متریال ها با کارشناسان حره ای شرکت دکورچوب تماس حاصل نمایید.

 

مزایای دریافت خدمات از دکور چوب چیست ؟

  • پشتیبانی و گارانتی از محصول
  • دریافت محصول با قیمت مناسب
  • موجودی کافی و مناسب
  • دریافت خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن
  • انجام کار در محل شما با حضور نصاب حرفه ای
  • دریافت مشاوره تخصصی و رایگان دکوراسیون داخلی

تلفن تماس با ما                ۰۲۱٢٢٣٩٢٧١٨ 

 

مقالات مرتبط

ارزان ترین پارکت در ایران برای کدام شرکت و یا چه برندی است؟ چگونه پارکت ارزان و با قیمت مناسب تهیه کنیم؟

خرید کاغذ دیواری و رازهای ان چیست؟ ۹ نکته اصلی برای خرید کاغذ دیواری را بدانید.

خرید کابینت به چه شکل است ؟ چگونه بهترین کابینت را برای منزلمان انتخاب کنیم ؟

قرنیز سرامیکی چیست؟ این نوع قرنیز برای چه مکان هایی مناسب است؟

دیوارپوش بین کابینتی راهی ارزان و مطمئن برای زیباتر کردن آشپزخانه منزل !! آیا این نوع دیوارپوش برای من مناسب است ؟

 

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.