برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

قرنیز چیست؟

۲۹ / فروردین / ۱۳۹۶

قرنیز ها از مواردی هستند که زیبایی خاصی را می توانند به منازل و محل کار ما بدهند.قرنیزهایی که در گذشته استفاده می شدند اکثرا از جنس سنگ و یا چوب بودند اما امروزه اکثرا از قرنیزهای ام دی افی و قرنیزهایی از جنس PVC استفاده می شود. به تازگی جدید ترین نوع این ابزار؛مدل نوری می باشدکه توسط دکور چوب ارایه گردیده است.اصولا قرنیزها به جز استفاده زیبایی که دارند برای محافظت از  دیوار در برابر صدمات ناشی از اسباب و وسایل و همین طور در برابر رطوبت کف نیز کاربرد های فراوانی دارند.

مشخصات قرنیز

قرنیز های pvc در ارتفاع  ۷ و ۹ سانت به صورت استاندارد و سایر اندازه ها به صورت سفارشی می باشند. طول قرنیز های PVC ۳ متری میباشند جنس قرنیز های pvc از مواد پلیمری می باشندکه به همین دلیل مقاوم در برابرآب می باشند و خاصیت چکش پذیری هم دارند. ابعاد قرنیزهای MDF در ارتفاع ۷ سانت و ۹ سانت و ضخامت های ۸ میل و ۱۶ میل می باشد.طول قرنیز های MDF به شکل ۳.۶۶ می باشند.همان طور که از اسم قرنیز های MDF ای پیداست مغز آن ها از جنس MDF خام روی آن ها روکشی مقاوم پرس می گردند.

روش نصب قرنیز

قرنیزها بنا به نوع جنس دیوارو نوع جنس خود قرنیز و همین طور شرایط نصب می توانند به طرق مختلفی نصب شوند  که عبارتند از پرچ؛میخ؛چسب و ترکیبی از موارد گفته شده می باشند.

ابزار آلات قرنیز

گرده :برای بستن انتهای کار لمینت از گرده(تمام کننده)استفاده می شود.

میانه:برای اتصال دو فضای لمینت شده و پر کردن دو قسمت از میانه استفاده می شود.

اسکوتی:این ابزار کاربردهای مختلفی دارد از جمله قسمت هایی که قابلیت استفاده از قرنیز با ارتفاع بلند را ندارد.

نبشی:همان طور که از اسم آن پیداست در نبش های گونیاکار قرار می گیرد.

تاشو:همان کار نبشی را انجام می دهد با این تفاوت که قابلیت خم شدن را دارد.

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.