برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

پارچه دیواری چیست؟ تفاوت پارچه دیواری با کاغذ دیواری چیست؟ مزایا پارچه دیواری چیست؟

25 / سپتامبر / 2019

پارچه دیواری

در گذشته اکثر افراد برای نوسازی و تعمیر دیوارهای منزل شان بیشتر سراغ نقاشی رنگ روغن می رفتند و معدود کسانی بودند که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود از کاغذ دیواری استفاده کنند.

با رشد و توسعه صنعت کاغذ دیواری در سراسر دنیا و واردات انواع آلبوم های کاغذ دیواری به کشورهایی چون ایران دست ما را اکنون برای انتخاب به خوبی باز گذاشته است.

در گذشته انتخاب های ما بسیار کم و محدود بود اما اکنون با افزایش واردات کاغذ دیواری قدرت انتخاب ما بیشتر از گذشته است و این خود می تواند کار ما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین طرح و رنگ کاغذ دیواری و حتی از لحاظ مدل و جنسی که می تواند داشته باشد را باز بگذارد تا کاغذ دیواری که واقعا برای مان مناسب است را پیدا و تهیه کنیم.

طراحان کاغذ دیواری با در نظر گرفتن نظر و سلیقه عموم در هر کدام از آلبوم های کاغذ دیواری که آماده می کنند متناسب با سلیقه ی اشخاص طرح هایی خاص را در نظر گرفته اند به فرض مثال افرادی که به دنبال کاغذ دیواری ساده و تک رنگ هستند می توانند به راحتی از بین نمونه طرح و رنگ های آلبوم کاغذ دیواری PUTIN یکی از رنگ های کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری سرمه ای، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری قهوه ای، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری طلایی و کاغذ دیواری زرد و کاغذ دیواری زرشکی و… را با توجه یه سبک دکوراسیون منزل شان انتخاب و تهیه کنند.

کاغذ دیواری یا پارچه دیواری

البته در کنار آن هم گروهی از طراحان با توجه به علاقه خاصی که افراد به کاغذ دیواری با طرح گل دارند در هر کدام از آلبوم های کاغذ دیواری می توانیم به راحتی کاغذ دیواری گلدار و کاغذ دیواری آبرنگی گلدار را که با عنوان کاغذ دیواری گل گلی شناخته می شوند را در قالب طرح هایی با گل های ریز و یا درشت انتخاب و تهیه نمائیم.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری نقش برجسته با طرح های لوکس و لاکچری

اگر چه در بین همه آلبوم ها به طور حتم می توانید نمونه هایی از طرح های کلاسیک را هم ملاحظه کنید که با گذر زمان همچنان علاوه بر این که جز زیباترین طرح های موجود در آلبوم های کاغذ دیواری به شمار می رود؛ جز لوکس ترین و شیک طرح های هر آلبوم می باشد که در این بین کاغذ دیواری طرح داماسک یکی از این طرح ها به حساب می آید و گروهی از آلبوم ها هم اغلب شامل طرح هایی مثل کاغذ دیواری طرح پتینه، کاغذ دیواری طرح بته جقه و همچنین کاغذ دیواری هایی با نقوش گیاهی هستند.

پارچه دیواری لوکس

رفته رفته با گذر زمان نسل جدید کاغذ دیواری ها با عنوان کاغذ دیواری سه بعدی با طرح و شکل های مختلف تولید شدند و پس از آن پوستر های سه بعدی با طرح های منظره و طبیعت به بازار راه پیدا کردند تا در نهایت پوسترهای سه بعدی با طرح چهره با توجه به در خواست افراد به بازار دکوراسیون راه پیدا کرد تا جایی که به دلیل تنوع درخواست های مشتریان و نیازهایی که برای طراحی داخلی منزل شان می دیدند اکنون امروزه ما شاهد خرید و فروش پارچه دیواری در کنار انواعی از کاغذ دیواری با طرح و رنگ های مختلف هستیم.

کاغذ دیواری

در حقیقت پارچه دیواری نسل جدید کاغذ دیواری است که از الیاف گیاهی تولید می گردد و اکنون طرفداران بیشتری نسبت به کاغذ دیواری دارد و حتی فروش پارچه دیواری از کاغذ دیواری پیشی گرفته است به گونه ای که بسیاری از مشتریان ما به دنبال نمونه های پارچه دیواری هستند و می خواهند بدانند کدام آلبوم ها بیشتر شامل پارچه دیواری هستند تا برای خرید پارچه دیواری سراغ آن آلبوم بروند.

با توجه به تقاضا و در خواست اکثر افرادی که به دنبال پارچه دیواری هستند ما را بر این داشت تا در این مقاله در مورد پارچه دیواری بیشتر صحبت کنیم تا بهتر با تفاوت های آن با کاغذ دیواری آشنا شویم.

پارچه دیواری طرح دار

پارچه دیواری چیست و چه تفاوتی با کاغذ دیواری دارد؟ و برای چه مکان هایی مناسب است؟

همان طور که از نام آن مشخص است این نوع دیوارپوش از پارچه تهیه و تولید می گردد، که به خوبی توانسته است نبض بازار فروش کاغذ دیواری را به دست بگیرد و در واقع پارچه دیواری رقیب جدی و اصلی کاغذ دیواری در طرح های مدرن و کلاسیک محسوب می گردد.

پارچه دیواری از الیاف طبیعی تولید می شود و از دوست داران طبیعت به شمار می آید و کاملا ضد آب و رطوبت هستند و برای محیط های کاری در دفاتر و شرکت ها گزینه بسیار خوب و مناسبی است.

کاغذ دیواری پارچه ای

در اروپا از پارچه دیواری بیشتر توسط طبقه ثروتمندان و اشراف زاده گان استفاده می گردد.

پارچه دیواری بیشتر در هتل ها و تالارها مورد استفاده قرار می گیرد.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری هتل شامل چه طرح هایی می باشد و بهترین طرح های آن کدام است؟

                    کاغذ دیواری تالار شامل چه طرح هایی است؟

پارچه دیواری شیک و زیبا

کاربرد پارچه دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

با تولید پارچه دیواری و ورود آن به بازار و رقابت سختی که با کاغذ دیواری پیدا کرده است در هر جا و هر مکانی که امکان استفاده از کاغذ دیواری وجود داشته است را به خوبی دارد می گیرد و بر سر این موضوع بسیاری از افراد چه برای منازل شان و چه برای محل کارشان پارچه دیواری را بیشتر می پسندند و به راحتی از طرح و رنگ های مختلف و متنوع پارچه دیواری برای همه قسمت های منزل شان می توانند به عنوان کاغذ دیواری پذیرایی و کاغذ دیواری اتاق خواب و یا حتی به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب و یا کاغذ دیواری پشت تلویزیون استفاده کنند.

البته در بسیاری از مشاغل و صنف های مختلف نیز از جمله هتلداران و یا حتی مسافرخانه های و مهمان خانه ها و صاحبان تالارهای عروسی و مجالس گوناگون و همین طور مراکز اداری هم از پارچه دیواری برای طراحی دکوراسیون محل کارشان بهره می برند.

در حقیقت به علت تنوع طرح و رنگ نسبتا زیاد در آلبوم های پارچه دیواری باعث شده است در بین افراد از محبوبیت بیشتری نسبت به کاغذ دیواری برخوردار باشد و این خود می تواند تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون منازل و یا دفاتر کار داشته باشد.

نقش پارچه دیواری در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

درست است که هر کدام از انواع کاغذ دیواری و انواع دیوارپوش ها زیبایی خاص خود را دارند و هیچ چیز نمی تواند جایگزین آنان گردد اما در مقابل آنان پارچه دیواری از زیبایی بسیار خاص و ویژه ای برخوردار است.

این نوع دیوارپوش علاوه بر زیبایی که دارد از نظر طرح و رنگ بسیار متنوع و شکیل است و کاملا قابل شستشو بوده و از خاصیت آنتی باکتریال هم برخوردار می باشد و امکان هر رشد هر نوع قارچ و کپکی در آن به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و برای هر جا و مکانی و مخصوصا برای اتاق خواب کودکان کاملا مناسب است و با سلامت انسان سازگاری کامل را دارا است.

اگرچه در ابتدا پارچه دیواری بسیار گران بود و بیشتر توسط افراد خاص پسند و لاکچری مورد استفاده قرار می گرفت اما اکنون با توسعه و تولید بیشتر پارچه دیوار در طرح و رنگ های مختلف و ورود آلبوم های پارچه دیواری مختلف به بازار قیمت های آن کاهش یافته است و اکنون در دسترس همه افراد است.

انواع پارچه دیواری

در بین نمونه طرح های موجود در آلبوم های پارچه دیواری ما می توانیم این نوع دیوارپوش را در طرح های کلاسیک، مدرن و اسپرت تهیه کنیم و برای طراحی و تزئین قسمتی از خانه و یا تنها برای یکی از دیوارهای منزل مان از آن بهره ببریم.

در ادامه در مورد هر یک از انواع پارچه دیواری کلاسیک، پارچه دیواری اسپرت و پارچه دیواری مدرن بیشتر توضیح خواهیم داد.

پارچه دیواری کلاسیک چیست؟

براساس آنچه که در فرهنگ لغت دهخدا از تعریف عبارت کلاسیک آمده است به این شرح است که هر آنچه معمول و رایج باشد و جدید نباشد و همین طور مطابق با اصول و قواعد معمول قدیم باشد را کلاسیک می گویند.

اکنون در تعریف از پارچه دیواری کلاسیک این موضوع صدق می کند و رایج ترین طرح های کاغذ دیواری را بر روی پارچه دیواری ملاحظه می کنیم و با اینکه جز ابتدایی ترین و تازه ترین طرح های کاغذ دیواری در چند صد سال قبل است بخاطر زیبایی خاصی که دارند هنوز که هنوز است در بین مردم طرفداران بسیار زیادی دارد.

پارچه دیواری کلاسیک

مخصوصا که طرح های کلاسیک بر روی پارچه دیواری و کاغذ دیواری جز محبوب ترین طرح های پادشاهان و اشراف زادگان به شمار می رود و همچنان استفاده از پارچه دیواری کلاسیک را در قصرهای پادشاهان شاهد هستیم.

معروف ترین و مطرح ترین طرح های پارچه دیواری کلاسیک شامل پارچه دیواری با طرح داماسک و یا پارچه دیواری راه راه می باشند که هر دوی اینها به راحتی با کاغذ دیواری ساده و یا کاغذ دیواری طرح پتینه به خوبی ست می شوند که این کار باعث افزایش زیبایی کار هم خواهد بود.

پارچه دیواری اسپرت چیست؟

پارچه دیواری اسپرت یکی دیکر از انواع کاغذ دیواری پارچه ای است که از آن برای طراحی دکوراسیون منازل ساده به کار گرفته می شود و اغلب موارد از این نوع پارچه دیواری برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان استفاده می گردد.

بخاطر تنوع طرح و رنگ و زیبایی که پارچه دیواری اسپرت دارد در بین همه نوجوانان جذابیت خاص خود را دارد و تنوع رنگی آن به شکل است که می توانیم به راحتی رنگ پارچه دیواری اسپرت را به گونه ای انتخاب کنیم تا با همه وسایل منزل و یا اتاق خواب مان قابل ست شدن باشد.

پارچه دیواری اسپرت

پارچه دیواری مدرن چیست؟

کاغذ دیواری پارچه مدرن در حقیقت امکان خلاقیت و ابتکار بیشتری را در اختیار معماران داخلی و یا همان دکوراتورها می گذارد و علاوه بر این حتی افرادی که تجربه طراحی دکوراسیون هم ندارند می توانند به جای استفاده از کاغذ دیواری با طرح های ساده و محدود در رنگ های مختلف گستره وسیعی از طرح های و بافت های مختلف را با توجه به نظر و سلیقه شخص شان برای هر کدام از فضاهای داخلی منزل و یا محل کارشان در نظر بگیرند.

پارچه دیواری مدرن

ما می توانیم برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی منزل مان از پارچه دیواری مدرن بافت دار و یا طرح دار استفاده کنیم و برای ایجاد نظم در سالن پذیرایی بهترین کار این است که از طرح هایی با رنگ ملایم استفاده کنیم تا اتاق پذیرای مان شیک تر و زیباتر در چشم همگان ظاهر گردد.

در بیشتر طرح های مدرن این نوع دیوارپوش ما شاهد رنگ های شاد و دلبازی هستیم که هر شخصی را سر ذوق می آورد.

انواع آلبوم پارچه دیواری

همان طور که در کدام از آلبوم های کاغذ دیواری می توانیم گروه خاصی از انواع کاغذ دیواری در سبک های متفاوت را ببنیم در هر کدام از آلبوم های پارچه دیواری هم این قضیه صدق می کند و در حال حاضر در بازار می توانیم از طریق آلبوم های NICE، GALLARY، DIAMOND، ALLANCE و  ELIZABETH و یا آلبوم پارچه دیواری میلانو MILLANO طرح و رنگ های ایده آل خود را پیدا و تهیه کنیم.

در هر کدام از آلبوم هایی که تا به اینجا نام برده شد می توانید انواع پارچه دیواری کلاسیک، مدرن و یا کلاسیک را ببینید.

چسب مخصوص برای نصب پارچه دیواری چیست؟

در اغلب موارد افراد تصور می کنند چسبی که برای نصب پارچه دیواری استفاده می شود با چسب کاغذ دیواری کاملا متفاوت است در صورتی که می توان با همان چسبی که کاغذ دیواری را نصب می کنیم به راحتی پارچه دیواری را بر روی دیوار هم نصب کرد.

هیچ تفاوتی در نصب این دو وجود ندارد و با یک روش نصب می شوند ولی نصب پارچه بر روی دیواری نیازمند دقت و توجه بیشتر است و در زمان نصب می توان به خوبی گوشه های دیوار و تمامی درزها را بپوشاند.

برای اینکه در آخر کار از نتیجه رضایت کامل را داشته باشید لازم است از یک نصاب خوب و باتجربه بخواهید تا کار نصب را انجام دهد و در مورد نوع چسب کاغذ دیواری که قرار است در زمان نصب پارچه دیواری استفاده کند هم اطلاعات لازم را کسب نمائید.

پارچه دیواری رنگ روشن

نمایندگی پارچه دیواری در استان تهران

شرکت آرین آرایه در حال حاضر نماینده رسمی این نوع دیوارپوش شیک و لاکچری در استان تهران می باشد که به عنوان نماینده شرکت های داخلی و خارجی پارچه دیواری مشغول به فعالیت است.

این شرکت علاوه بر ارائه این نوع دیوارپوش لوکس با عنوان بزرگترین برند دکور کابینت در ایران شناخته می شود.

۸ مزیت مهم پارچه دیواری چیست؟

 • از الیاف طبیعی تولید می گردد و کاملا با طبیعت سازگار است
 • این نوع دیوار پوش کاملا دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشد و هیچ نوع میکروبی را به خود جذب نمی کند
 • غیر قابل شست و شو است
 • دارای خاصیت آکوستیک است و مانع از انتقال صدا می شود
 • عایق گرما و صدا محسوب می گردد و نور را از خود عبور نمی دهد
 • تنوع طرح و رنگ های زیادی دارد و با حالت برجستگی که دارد نمای آن حالت سه بعدی دارد
 • امکان ست کردن پارچه دیواری با پارچه مبلمان و پرده های منزل
 • در صورت خوب بودن جنس پارچه دیواری و نگهداری صحیح حداکثر تا ۱۵ سال عمر می کند

ست کردن پارچه دیواری با مبلمان

معایت پارچه دیواری

 • قیمت بسیار زیادی دارد
 • نصب بسیار سخت و مشکل

قیمت پارچه دیواری چقدر است؟

قیمت پارچه دیواری هم مثل سایر انواع کاغذ دیواری بر حسب متراژ و مکانی که قصد دارید از پارچه دیواری استفاده کنید تعیین و برآورد می گردد.

قیمت پارچه دیواری از کاغذ دیواری به مراتب گران تر است اما در مقابل بسیار شیک و زیبا است و معمولا در مکان هایی که قصد داریم به خوبی لوکس و لاکچری باشند بهترین گزینه به حساب می آید.

شما هم می توانید مثل سایر مشتریان ما به صورت حضوری به شرکت دکور چوب مراجعه نمائید و از نزدیک آلبوم های مورد نظرتان را بررسی کنید و همزمان با آن از خدمات مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی منزل هم به صورت کاملا رایگان بهره مند گردید.

پارچه دیواری شیک

نکته مهمی که باید در ضمن خرید پارچه دیواری در نظر داشته باشیم این است که به علائم اختصاری بر روی کاغذ دیواری پارچه ای دقت لازم و کافی را داشته باشیم.

در تصویر پایین به وضوح می توان این علائم را ملاحظه کرد و با استفاده از ان علائم می توانیم به نکات مهمی درباره نحوه صحیح و اصولی پارچه دیواری پی ببریم.

علائم اختصاری پارچه دیواری

مزایای دریافت خدمات از دکور چوب چیست؟

 • سرعت عمل در نصب با نصابان حرفه ای
 • گارانتی با کیفیت بودن محصول
 • گارانتی برگشت وجه در صورت هر گونه عیب و نقص فنی کالا
 • ما به شما متعهد خواهیم بود

تلفن های تماس با ما        ۲۲۳۹۲۷۱۸-۰۲۱

مقالات مرتبط

کاغذ دیواری ریز نقش شامل چه طرح هایی می شود؟ کاغذ دیواری ریز نقش برای چه مکان هایی مناسب تر است؟

طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری و روش های آن کدامند؟

پوستر دیواری سه بعدی یا سه وجهی با قابلیت ایجاد حس تحرک و پویایی در محیط

طرحهای جدید کاغذ دیواری پذیرایی در سال ۲۰۱۹ کدامند؟

کاغذ دیواری شیک شامل چه طرح و رنگ هایی است؟

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.