برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی به ۶ دلیل برای شما مناسب است

09 / فوریه / 2020

در اینجا به شما نشان خواهیم داد که به ۶ دلیل مهم و اساسی کاغذ دیواری می تواند در طراحی دکوراسیون برای هر کسی مناسب باشد. برخی تصور می کنند که تنها کاربرد و مزیت کاغذ دیواری در حد یک نوع دیوارپوش خلاصه می شود در حالی که می توانید با آن دست به ابتکار عمل بزنید و خارج از عرف حاکم در طراحی داخلی عمل کنید تا بدین طریق خانه ای زیبا و جذاب داشته باشید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی کاملا راحت است و در قسمت هایی که می تواند به شدت خانه تان را زیبا کند که از وجود آنها بی اطلاع بودید آگاه شوید.

۶ دلیل برای استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی

به طور کلی ممکن است مردم یا کاغذ دیواری را دوست داشته باشند یا اینکه اصلا دوست نداشته باشند. در هر صورت هر طراحی معتقد است که قطعا کاغذ دیواری می تواند در شرایط مختلف برای هر کسی کارآمد باشد. اگر طرح و رنگ کاغذ دیواری را به شیوه ای صحیح انتخاب کرده باشید و اقدامات لازم را قبل و بعد نصب آن انجام داده باشید بدون شک از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی راضی خواهید بود.

فرقی نمی کند که شما چه سلیقه ای دارید و سبک دکوراسیون منزل تان چیست، مهم این است که منزل تان هر طوری که باشد از بین چند میلیون طرح و رنگ مختلف کاغذ دیواری حتما طرح هایی وجود دارند که برای آن مناسب هستند. به همین دلیل در اینجا قصد داریم در مورد ۶ دلیل مهم و اساسی در استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی برای تان توضیح دهیم تا چگونه و چطور بهترین سبک طرح و رنگ کاغذ دیواری را پیدا و انتخاب کنید.

کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون

۱- انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری براساس طرح دکوراسیون منزل

رنگ و طرح کاغذ دیواری نشان دهنده خیلی چیزها می تواند باشد و حتی برای بسیاری از افراد ممکن است ترسناک هم باشد چرا که اغلب افراد عادت ندارند تا در مورد طراحی دکوراسیون منزل شان اظهار نظر کنند و این اصلا نمی تواند برای تان در آینده ای نه چندان دور راضی کننده باشد چرا که هر کسی می خواهد در خانه خود احساس راحتی و آرامش را داشته باشد.

کاغذ دیواری برای پشت تخت خواب

یکی از دلایلی که کاغذ دیواری را تبدیل به گزینه ای موثر در طراحی دکوراسیون کرده است به خاطر وجود طرح و رنگ های مختلفی است که از آن در دسترس افراد قرار دارد می باشد. چه به دنبال کاغذ دیواری رنگارنگ باشید و چه کاغذ دیواری با رنگ های خنثی و یا کاغذ دیواری طرح دار یا ساده، و چه کاغذ دیواری برجسته و یا کاغذ دیواری معمولی یا حتی با طرح های هندسی و یا گلدار، کاغذ دیواری می تواند میلیون ها روش را به شما ارائه دهد تا از آن به شکل خلاقانه تری استفاده کنید و طراحی دکوراسیون را متفاوت تر ببینید و احساس کنید.

کاغذ دیواری با طرح هندسی

حتما بخوانید: ۱۲ روش خلاقانه برای طراحی دیوار با کاغذ دیواری برای سلیقه های مختلف

تجربه ثابت کرده است که اگر به طرح و رنگ خاصی از کاغذ دیواری علاقه داشته باشید حتما پس از صرف زمان در پیدا کردن، آن را خواهید یافت. اگر وقت کافی برای پیدا کردن کاغذ دیواری مناسب صرف کنید قطعا طرحی را پیدا می کنید که می تواند خانه شما را به کلی متحول کند.

کاغذ دیواری طرح دار

اگر به تصویر پایین دقت کنید می بینید که در طراحی اتاق غذاخوری تنها یکی از دیوارها با کاغذ دیواری دیوارپوش شده است و سایر دیوارها سفید و یک دست هستند و طرح و رنگ کاغذ دیواری براقیت و جنب و جوش خاصی در فضا ایجاد کرده است. جفت شدن کاغذ دیوری طلایی و تکه های چوب، باعث می شود تا فضایی شیک و راحت را داشته باشید.

کاغذ دیواری طلایی

۲- همه قسمت های منزل تان را هرگز با کاغذ دیواری دیوارپوش نکنید

طرح و رنگ های کاغذ دیواری برجسته و یا رنگارنگ توجه شما را به خود جلب نمی کنند مگر اینکه به شیوه ای اصولی و موثر از آنها استفاده کنید.  یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است افراد مرتکب شوند این است که همه قسمت های منزل شان را کاغذ دیواری می کنند و یا ممکن است از یک طرح و رنگ کاغذ دیواری حتی استفاده کنند. حتی برخی مواقع اصلا لزومی ندارد تا همه منزل تان کاغذ دیواری شود و فقط باید از آن به شکل جهت طراحی قسمت هایی که ممکن است منزل تان را بد نما کرده باشد استفاده کنید.

کاغذ دیواری با طرح ساده

برای اینکه فضا اتاق تان برای شما کسل کننده نباشد بهتر است که فضاهایی که برای شما حالت یکنواخت و تکراری شده اند را با استفاده از مقدار کمی کاغذ دیواری تغییر دهید. اگر اتاق تان پنجره ای دارد و میزکارتان در یک جای ثابت است سعی کنید آن را مقابل پنجره بگذارید و برای ایجاد جلوه بیشتر در آن فقط همان یک قسمت را با کاغذ دیواری دیوارپوش کنید.

دقیقا همین روش برای اتاق خواب هم به خوبی قابل اجرا است با این تفاوت که دیوار مد نظر در پشت تخت خواب تان خواهد بود. با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خواب تان می توانید طرح و رنگ کاغذ دیواری را مشخص کنید و پشت تخت خود را با کاغذ دیواری طراحی کنید و یا حتی در کنار آن از سایر اقلام تزیینی هم بهره ببرید.

کاغذ دیواری مشکی

همان طور که در تصویر بالا می بینید به خاطر اینکه دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک است از رنگ های تیره بیشتر استفاده شده ولی رنگ کاغذ دیواری در تصویر پایین که با رنگ کفپوش به خوبی ست شده است رنگی خنثی و کاملا مناسب با سبک دکوراسیون اتاق خواب را دارد.

کاغذ دیواری پشت تختخواب

می بینید اگر طرح و رنگ کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به سبکی که دارد انتخاب شود می تواند برای هر کسی کاملا جذاب و گیرا باشد و با ایجاد علاقه افراد هم بشود، چرا که هر سیاهی در عین سیاه بودنش زشت نیست و هر سفیدی در عین سفید بودن زیبا نیست مگر اینکه با نحوه استفاده و به کار گرفتن آنها زشت بودن و یا زیبا بودن شان را نشان دهید.

کاغذ دیواری تیر

۳- از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه ای هنرمندانه بهره ببرید

حتما در دو روش اول متوجه شده اید که اگر از کاغذ دیواری به شیوه ای هنرمندانه استفاده نکنید حتما برای شما کسل کننده و یکنواخت خواهد شد. سعی کنید طرح های جدید و متفاوت را در طراحی دکوراسیون منزل تان امتحان کنید. برخی از طرح های کاغذ دیواری کاملا خاص و هنری هستند به شکلی که گاهی برخی از افراد نمی دانند چگونه باید از آنها استفاده کنند تا خانه ای زیبا داشته باشند که در چنین شرایطی یا به شیوه ای اشتباه از آن استفاده می کنند و یا اینکه کلا از نصب کردن آن صرف نظر می کنند.

کاغذ دیواری زمینه سفید

برای ایجاد جلب توجه با طرح خاص کاغذ دیواری خوب است که قسمت های محدود منزل تان و مکان های خاص را در نظر بگیرید. حتما برای ایجاد نما و جلوه بیشتر در منزل نباید یک دیوار بزرگ را انتخاب کنید و کاغذ دیواری را روی آن نصب کنید. گاهی در حداقل فضا بهتر از یک فضای بزرگ می توانید کارتان را اجرا کنید و خلاقیت خود را در در استفاده از کاغذ دیواری نشان همه بدهید.

کاغذ دیواری سبز

یا اگر به تصویر پایین دقت کنید این طرح جزیی از طرح های خاص و متفاوت کاغذ دیواری محسوب می شود که برای ایجاد جلوه بیشتر در اتاق کافی است که فقط یکی از دیوارهای را با آن دیوارپوش کنید. این گونه طرح های خاص برای سلف سرویس ها و غذا خوری کاملا مناسب خواهد بود.

کاغذ دیواری با طرح درخت

اگر خانه تان کوچک است و مجبور هستید از اتاق زیرشیروانی برای اتاق کار و مطالعه خود استفاده کنید می توانید قسمت هایی که از نظر شما می تواند شما را ناراحت کند و یا حتی از نظر شما برای دعوت یک مهمان به آنجا نامناسب باشد با استفاده از چند تکته کاغذ دیواری این مشکل را برای همیشه حل کنید. برای این کار کافی است تا کاغذ دیواری را روی قسمت های مورب در سقف شیروانی نصب کنید و با این کار اتاقی متفاوت برای خود طراحی کنید. و حتی دیوار مجاور آن را با همان طرح تزیین کنید تا اتاقی زیبا برای خود داشته باشید. تنها با کمی سلیقه به خرج دادن و مقدار کمی کاغذ دیواری اتاقی زیبا برای خود طراحی خواهید کرد.

کاغذ دیواری با طرح گل و پروانه

۴- استفاده از کاغذ دیواری در مکان های غیر معمول

حتی برای اینکه هنرمندانه از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید می توانید از آنها در جایی استفاده کنید که ممکن است در دید عموم نباشد اما هرازگاهی می تواند نگاه هر کسی را به طور کاملا اتفاقی به سمت خود جلب کند به بهترین شکل بهره ببرید.  در حقیقت باید از کاغذ دیواری در جایی که چندان معمول نیست استفاده کنید جایی چون در داخل کم د.

کاغذ دیواری زمینه آبی فیروزه ای

حتما بخوانید: ۷ کاربرد کاغذ دیواری که به شما کمک می کند تا خانه ای متفاوت داشته باشید

حتی در قسمت هایی از زیر شیروانی هم می توانید از این روش استفاده کنید. کافی است تنها یکی از دیوارهای زیرشیراونی که زاویه مورب شکل دارد را برای اینکار انتخاب کنید.

کاغذ دیواری گلدار

۵- کاغذ دیواری تنوعی در طراحی دکوراسیون

اگر از استفاده کاغذ دیواری در قسمت هال و نشیمن و پذیرایی خسته شده اید می توانید از طرح های مناسب کاغذ دیواری برای طراحی دیوار آشپزخانه و قسمتی از دیوارهای اطراف آن بهره ببرید. این روش یک کار کاملا جدید در نحوه استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می آید.

کاغذ دیواری با طرح هندسی

حتی اگر به دنبال روشی برای ایجاد تنوع در نحوه استفاده از کاغذ دیواری هستید می توانید از آن برای طراحی و تزیین سقف اتاق کمک بگیرید. حتما نباید دیوارهای اتاق مزین به طرح گل باشند گاهی باشد خلاف قاعده همیشگی در طراحی دکوراسیون عمل کرد.

کاغذ دیواری برای سقف

حتی می توانید از طرح های کاغذ دیواری آبرنگی برای طراحی اتاق خواب استفاده کنید. به شکلی که وقتی به پشت تختخواب نگاه می کنید حس می کنید که سطل رنگ ها مختلف را به دیوار پاشیده اند و این تنوع طرح یک سبک جدید از طراحی را برای داشتن اتاق خوابی شاد و جذاب می توان به شمار آورد.

کاغذ دیواری آبی

۶- کاغذ دیواری به مراقبت کمی نیاز دارد

ممکن است عده ای تصور کنند که مراقبت و نگهداری از کاغذ دیواری کار دشواری است و شاید به همین علت توصیه می شود که همه دیوارها را با آن دیوارپوش نکنند. اما باید بگوییم که تا توسعه هرچه بیشتر در فناوری تولید کاغذ دیواری اغلب کاغذ دیواری های موجود در بازار قابلیت و سازگاری با آب و رطوبت را دارند و از آنها می توانید با خیالی آسوده استفاده کنید. اگر می خواهید همان طور که دیوارهای منزل را تمیز کنید در زمان تمیز کردن کاغذ دیواری به آن آسیبی وارد نشود خوب است که از کاغذ دیواری با جنس وینیل یا پی وی سی استفاده کنید و فقط تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراقب باشید تا وسایل تیز و برنده به آنها اثابت نکند.

کاغذ دیواری با طرح قهوه ای

به همین دلیل می توانید از کاغذ دیواری پی وی سی با خیالی راحتی در آشپزخانه هم استفاده کنید. خوبی و مزیت این نوع کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی در این است که بدون هیچ نگرانی و محدودیتی می توانید از آن استفاده کنید.

کاغذ دیواری آشپزخانه

جمع بندی: کاغذ دیواری تنها یک دیوارپوش نیست و استفاده از آن برای طراحی اتاق خواب و هال، نشیمن و پذیرایی خلاصه نمی شود. باید قاعده های اصلی را زیر پا گذاشت و به شیوه ای که خود دوست دارید استفاده از کاغذ دیواری را تجربه کنید تا خانه ای متفاوت را برای خود بسازید ولی حتما مراقب باشید که شیوه کارتان باعث زشت شدن و بهم خوردن نظم و قاعده حاکم در طراحی دکوراسیون آن بخش از منزل تان نشود.

اینفوگرافیک 6 دلیل استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

مقالات مرتبط

جدیدترین کاغذ دیواری ها را برای منزل تان با این روش انتخاب کنید

۵ کار مهم و ضروری قبل از نصب کاغذ دیواری که از هر گونه آسیب احتمالی به دکوراسیون منزل تان جلوگیری می کند

کاغذ دیواری سقف روشی در طراحی دکوراسیون که نباید آن را از دست داد

با این ۹ نکته در انتخاب طرح کاغذ دیواری تجربه ای متفاوت را تجربه کنید

کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل تان را با این ۸ روش خلاقانه تر طراحی کنید

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.