مقالات

کاغذ دیواری سه بعدی ۳D

کاغذ دیواری سه بعدی  امروزه در ایران بسیار گسترش پیدا کرده است. نسل جدیدی از کاغذ دیواری که در این جا بررسی می کنیم کاغذ تری دی ۳D است که به نوعی به تصاویر ما عمق می دهند. کاغذ دیواری های سه بعدی به نوعی با دادن عمق به اشکال و تصاویر موجب ایجاد فضای بیشتر در محیط می شوند.

به همین دلیل ما در دکورچوب به کسانی که می خواهند محیط خود را بزرگتر جلوه دهند خرید کاغذ دیواری های سه بعدی را توصیه می کنیم، نکته خیلی مهمی که استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی را جذاب می کند این است که این کاغذ ها برای پوشاندن نواقص و همین طور مشکلات دیوار بسیار مفید می توانند باشند (البته توصیه می کنیم حتی الامکان سطح زیر کاغذ ها صاف و صیقلی شده باشد).

از دیگر موارد کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی در مکان هایی است که می خواهند حس مدرن بودن بودن را به محیط القا کنند که ما در دکورچوب کاغذ دیواری های سه بعدی به خصوص با طرح ساختمان های مدرن ویا کاغذ دیواری سه بعدی با طرح های گل های رونده را توصیه می کنیم.

کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟

زیبایی از صفات خداوند است و ذات آدمی را به زیبایی سرشته است و این امری بدیهی است که  همه افراد به دنبال زیبایی باشند و نسبت به هر زیبایی هم از خود علاقه نشان دهند و برای شاد زیستن خود بکوشند و زندگی خود را با زیبایی عجین کنند.

همیشه افراد به دنبال راه کارهایی برای زیبا سازی محیط زندگی خود هستند و برای بهتر شدن آن تلاش می کنند و این خود میل و اشتیاق آدمی را به پیشرفت کردن سوق می دهد، دقیقا پس از ابداع کاغذ توسط چینی ها بود که دنیا را در انتظار تولدی تازه در عرصه دکوراسیون گذاشت تا اینکه اروپاییان با ابداع کاغذ دیواری از روی اختراعی که چینی ها انجام داده بودند صنعتی جدید و نوین را در دنیا متولد کردند.

کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟

اکنون با گذشت چند قرن از زمان تولد کاغذ دیواری به دست غربی ها شاهد آلبوم های کاغذ دیواری زیادی در سراسر دنیا هستیم که برای هر سلیقه ای طرح هایی موجود است و می توان برای هر مکانی به راحتی طرح های زیاد و مناسبی را پیدا کرد و از آنان استفاده نمود.

دیوارپوش سه بعدی شامل چه طرح هایی میشود؟

امروزه ما می توانیم از انواع کاغذ دیواری سه بعدی ساده و تک رنگ نظیر کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری سرمه ای، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری طلایی، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری قهوه ای و کاغذ دیواری سفید طلایی و… برای هر جا و مکانی که مد نظرمان باشد استفاده نمائیم.

همچنین ما می توانیم از یکی از انواع کاغذ دیواری طرح دار مثل کاغذ دیواری طرح داماسک، کاغذ دیواری طرح بته جقه، کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری گل گلی، کاغذ دیواری آبرنگی و یا کاغذ دیواری آبرنگی گلدار در کوتاه ترین زمان منزل خود و یا دفتر کارمان و یا هر جای دیگری را متحول سازیم به گونه ای که خانه ای جدید برای خود خریده ایم و با این کار دیگر ما مجبور به تحمل بوی رنگ روغن به مدت طولانی نیستیم.

با گسترش و رشد صنعت کاغذ دیواری سه بعدی و ایجاد تنوع هر چه بیشتر در بین نمونه طرح های موجود طراحان به سراغ تولید طرح های واحد و یکسان و بدون تکرار رفتند و اینگونه بود که پوستر دیواری را روانه بازار نمودند و با رشد و توسعه تکنولوژی و ورود نرم افزارهای سه بعدی بود که کاغذ دیواری سه بعدی به دلیل انتقال حس حیاتی که به آدمی داشت در بین همگان طرفداران زیادی پیدا کرد.

از آنجایی که کاغذ دیواری سه بعدی آخرین نسل از انواع کاغذ دیواری محسوب می شود تصمیم داریم در این مقاله بیشتر در مورد آن صحبت کنیم تا بدانیم پوسترهای دیواری بیشتر شامل چه طرح هایی بوده و اینکه چگونه از آنها استفاده کنیم محیطی جذاب تر خواهیم داشت.

مشخصات فنی کاغذ دیواری های سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی همان کاغذ دیواری سه جهته است که طرح روی آن به گونه ای است که به علت طول، عرض و ارتفاع یا عمقی که دارد حس پویایی و تحرک را به خوبی می توان در محیط مشاهده کرد.

به همین جهت کاغذ دیواری سه بعدی بیشتر از سایر انواع کاغذ دیواری می تواند محیط را جذاب تر نماید و فضا را برای ما دوست داشتنی تر کند و حس پویایی و تحرک بیشتری به محیط می دهد و این خود می تواند شما را خاص تر از سایرین نشان دهد.

کاغذ سه بعدی شامل چه طرح هایی است؟

امروزه دیگر ما می توانیم به راحتی کاغذ دیواری سه بعدی را در هر طرح و رنگی که انتظار داریم ببینیم و یا اگر نمی بینم آن را سفارش دهیم. اما یکسری از طرح های کاغذدیواری سه بعدی در بین مردم مرسوم تر و متداول تر است و بیشترین میزان مصرف را دارند که از جمله این طرح ها شامل مدل های سه بعدی در طرح های طبیعت یا منظره، سنگ و صخره، حیات وحش، اشکال هندسی و … است.

البته در این بین مدل های سه بعدی با طرح چهره هم از محبوبیت خاصی در بین افراد برخوردار است به طوری که بعضی از افراد برای سورپرایز کردن فرزندان خود سفارش کاغذ دیواری سه بعدی براساس تصویر کودک شان را می دهند و یا زوج های جوانی که به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند استفاده از پوستر دیواری چهره خودشان را  به عنوان یک دیوار پوش مناسب، بیشتر می پسندند.

پوستر سه بعدی شامل چه طرح هایی است؟

علاوه بر این هم پوستر دیواری سه بعدی شامل طرح های جذاب برای کودکان هم می باشد و متناسب با سن و سلیقه هر دختر و یا پسری می توان پوستر های سه بعدی در طرح های مختلفی را پیدا کرد که اکثرا شامل طرح هایی با شخصی های کارتونی و بازی های کامپیوتری است که برای هر کودکی می تواند الهام بخش هم باشد.

مزیت های استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی

این نوع از کاغذها به لحاظ جنس تفاوتی با سایر انواع ندارند و تنها به دلیل نوع طرح در گروه دیگری قرار می گیرند. اختراع آنها را می توان انقلابی در صنعت دکوراسیون داخلی بدانیم.
می توان بخش هیجان انگیز استفاده از آنها را افزودن بعد به فضا دانست. زیبایی طرح بی نظیر و مشخص شدن جزئیات بیشتر در طرح و امکان استفاده از سایه های مختلف یک رنگ در طرح را می توان از ویژگی های مثبت آنها دانست.
همچنین از چنین طرح هایی می توان در فضاهای گوناگون و با اهداف متفاوتی استفاده کرد. این طرح ها قادرند فضاهای کوچک را بزرگ، تاریک را روشن و فضای بی روح را دنج و گرم جلوه دهند. به همین دلیل استفاده از آنها در رستوران ها، کافی شاپ ها، مجتمع های تجاری و انواع و اقسام فضاها توصیه می شود.

چگونه از دیوارپوش های سه بعدی استفاده کنیم تا خانه ای زیبا تر داشته باشیم؟

ما می توانیم به طرق مختلف از پوستر های سه بعدی و به منظور خاصی برای مکان مشخصی استفاده کنیم. بعضی از افراد از این محصول به منظور کاغذ دیواری پشت تلویزیون و یا پوستر دیواری پشت تلویزیون استفاده می کنند که بسته به سلیقه شخصی مان می توانیم از طرح های طبیعت و یا  طرح گل برای پشت تلویزیون ال سی دی کمک بگیریم البته بعضی از افراد هم طرح های سه بعدی دیوارپوش را در طرح حیوانات را بیشتر می پسندند.

حتی می توانیم از این نوع پوستر دیواری برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود و با فرزندانمان بهره ببریم، همان طور که گفتیم ما می توانیم از روی عکس خود و یا فرزندان مان پوستر سه بعدی چهره خود و آنان را سفارش دهیم تا از آن پوسترها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنیم تا بدین طریق اتاق خوابی زیباتر و جذاب تر با پوستری داشته باشیم که تصویر خودمان بر روی آن چاپ شده است.

برای اینکه کاغذ دیواری پوستری چهره به خوبی زیبایی خود را در اتاق خواب نشان دهد بهترین کار این است که آن را بر روی دیواری نصب کنیم که در مقابل آن کمترین وسیله را می گذاریم. اما اگر قصد استفاده از کاغذدیواری سه بعدی برای پشت تخت خواب خودتان و یا فرزندان تان را داریم می توانید از سایر طرح های سه بعدی برای این منظور کمک بگیرید.

همچنین می توانید برای پشت تخت خواب فرزندان تان از کاغذ دیواری سه بعدی با طرح های کودکانه و شاد این کار را به انجام برسانید تا اتاقی زیبا و جذاب و دوست داشتنی را برای دختر و یا پسرتان فراهم سازید.

قیمت خرید اینترنتی و چاپ طرح های سه بعدی چقدر است؟

قیمت انواع پوستر دیواری سه بعدی براساس میزان متراژ دیوار یا محیطی که قصد نصب آن را دارید تعیین و برآورد می گردد و البته نوع جنس کاغذ پوستر دیواری سه بعدی هم بر روی قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود ولی طرح و رنگ آن جز فاکتورهای تعیین کننده قیمت به شمار نمی آید.

اغلب اوقات افراد طرح پوستر دیواری سه بعدی خود را از بین نمونه طرح های موجود در آلبوم های مختلف با هزار نمونه طرح طبیعت، منظره، حیات وحش، اشکال هندسی می توانند به راحتی طرح دلخواه خود را پیدا و تهیه کنند.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی

به طور کلی انتخاب نوع طرح براساس ویژگی های فضایی که قرار است طرح در آن نصب شود صورت می گیرد. به عنوان قوانین کلی می توان برای داشتن انتخاب ایده آل موارد زیر را مدنظر قرار داد:

 1. طرح های درشت مخصوص فضاهایی هستند که وسیع بوده و کمتر از المان های طرح دار در آن استفاده شده است.
  در طرف مقابل ، طرح های ریز مناسب فضاهای کوچک و فضاهایی ست که به دلیل استفاده از طرح های متنوع در آن به نوعی اشباع شده است.
 2. رنگ های روشن در فضاهای کم نور و رنگ های تیره در فضاهایی با نور طبیعی بالا توصیه می شوند.
 3. طرح های هندسی و مدرن در دکوراسیون مدرن و امروزی و طرح های سنتی و کلاسیک در فضاهایی با دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک رایج است.
 4. استفاده از کاغذهای براق به هیچ وجه در فضاهایی که از نور طبیعی بالایی برخوردار هستند توصیه نمی شود. این مورد در زمان انتخاب کاغذ دیواری های سه بعدی نیز مهم است. درواقع انعکاس نور از سطح براق می تواند برای چشم آزاردهنده باشد.

کاغذ دیواری های سه بعدی شرکت دکورچوب

البته بعضی از افراد ممکن است پس از بررسی آلبوم های مختلف طرح خود را بیابند و یا کلا طرح خاصی را از ابتدا مد نظر داشته باشند در چنین شرایطی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن پوستر دیواری سه بعدی را با طرح مورد نظرشان سفارش داده و تحویل بگیرند و در کنار آن به طور همزمان از خدمات مشاوره رایگان طراحی دکوراسیون داخلی شرکت دکورچوب هم بهره مند گردند.

چنانچه شما هم در فکر تهیه کاغذ دیواری سه بعدی هستید و نیاز به راهنمایی بیشتر دارید توصیه می کنیم هم اکنون با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید و خدمات مشاوره رایگان دکوراسیون داخلی شرکت دکورچوب را از دست ندهید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

4 دیدگاه در “کاغذ دیواری سه بعدی ۳D

 1. امیرعلی قلیچی گفت:

  کدام آلبوم ها سه بعدی هستند ؟
  و اینکه به نظرتون طرح سه بعدی برای پذیرایی هم خوبه یا فقط برای اتاق خوب استفاده میشه؟

  1. مدیریت دکورچوب گفت:

   سلام دوست عزیز
   آلبوم السا و ادوارد و ماتریکس سه بعدی هستند و از این طرح میتونید برای تمام بخش های منزلتون استفاده کنید.

 2. بابک گفت:

  این طرح برای پشت tv خوبه یا پشت تخت خواب؟

  1. پشتیبانی گفت:

   سلام جناب در هر دو مکان استفاده میشه و زیبایی خاص خودش رو داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *