دکوراسیون

۹ رنگ پرطرفدار در سال ۲۰۲۰ و مناسب برای تغییرات دکوراسیون شب عید

9 رنگ پرطرفدار در سال 2020

رنگ‌هایی که سایه‌هایی از رنگ بژ، رنگ‌های خنثی و سبز را دارند و حتی رنگ‌هایی که از دامن طبیعت  و از روی شن‌ها تا وانیل با بررسی و کنکاش بسیار شناسایی شده‌اند در کنار رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای تا آبی کلاسیک که به عنوان رنگ سال میلادی معرفی شده است به همراه ۹ رنگ پرطرفدار در سال ۲۰۲۰ آشنا خواهید شد. رنگ‌هایی که این روزها برای نقاشی خانه بیشتر مورد پسند افراد است، توجه شما را بیشتر هم جلب خواهد کرد. مخصوصا اینکه آبی آسمانی ملیح بیشتر حس و حال آمدن بهار را به خانه‌تان خواهد داد را هرگز از دست ندهید. برای شناختن این ۹ رنگ پرطرفدار با ما همراه باشید.

۹ رنگ پرطرفدار در سال ۲۰۲۰

سایه بژ و خنثی

رنگ‌های خنثی هم مثل رنگ‌هایی که باعث ایجاد تحرک و نشاط افراد می‌شود طرفداران کمی ندارد و این امری طبیعی است که به عنوان اولین رنگ پرطرفدار در سال ۲۰۲۰ در طراحی دکوراسیون معرفی شود. آنها امروزه نقش اصلی و مهمی در پالت‌های رنگ در طراحی و تزیین هر مکانی را بازی می‌کنند. در سال ۲۰۲۰ رنگ‌های بژ و خنثی را نه تنها به عنوان رنگ دیوارها بلکه در انتخاب رنگ بسیاری از اثباب و اثاثیه قابل مشاهده است و در کنار رنگ‌های تیره‌تر به ایجاد انرژی منجرب خواهد شد.

طراحی منزل با رنگ های خنثی

بنابراین رنگ بژ در کانون توجه همه افراد قرار دارد و بخشی از پالت رنگ‌های طبیعی است که در فضاهای داخلی محبوبیت بیشتری دارد. وقتی صحبت از دکوراسیون می‌شود دکوراتورها بیشتر از رنگ‌های قرمز مایل به قهوه‌ای و بژ استفاده می‌کنند. افراد از گذشته تا کنون به استفاده از این گروه رنگی بیشتر علاقه داشته‌اند.

طراحی دکوراسیون هال

از رنگ شن تا رنگ وانیلی

همیشه از دل طبیعت بهترین و ناب‌ترین رنگ‌ها را می‌توان یافت و تحولی اساسی در فضای زندگی ایجاد کرد. هنوز هم در طیف رنگ‌های خنثی، رنگ‌های دیگری همچون ماسه، وانیل و نی محبوبیت خاص و بیشتری دارند. وجود این رنگ‌ها  گرمای ملایمی به فضای منزل می‌بخشند و مانند رنگ‌های خنثی باعث ایجاد احساس آرامش در افراد می‌شود و به تسکین دادن دردها ختم می‌شود. استفاده از این گروه رنگی برای محیط‌ های کاری با فشار روانی بالا کاملا مناسب و پر کاربرد است.

10 رنگ پر طرفدار در سال 2020

سایه هایی از رنگ سبز

رنگ‌های اصلی حتما در رنگ‌های سال حضور دارند اما نه همیشه ولی سایه‌هایی از رنگ‌هایی اصلی قطعا جزیی از رنگ‌های منتخب سال میلادی خواهند بود. سایه‌هایی از رنگ سبز در سبک طراحی دکوراسیون همیشه به ایجاد حس‌هایی گرفته شده از دامن طبیعت در فضای زندگی خانه‌تان را صمیمی‌تر می‌کند. همیشه برای کاهش استرس به دنبال سایه‌هایی از رنگ سبز باشید. اگر دوست ندارید از رنگ سبز استفاده کنید می‌توانید به دنبال رنگ‌هایی باشید که سایه‌هایی از رنگ سبز در آنها وجود دارد بهره ببرید.

انتخاب رنگ برای پذیرایی

از رنگ سبز نعنایی تا آبی طاووسی

بین رنگ‌های پرطرفدار ۲۰۲۰ می‌توان انواع بی‌شماری از رنگ‌های سبز را به عیان دید. همه رنگ‌ها با یک مخرج مشترک اما به میزان متفاوت از رنگ سبز در ترکیبات خود سود برده‌اند. فراتر از مریم گلی، نعناعی سبز وجود داشت که با احساس طراوت آمدن بهار را برای هر کسی زنده می‌کند را به همراه دارد. استفاده از این رنگ برای کسانی که به دنبال یک رنگ مناسب برای تغییر رنگ طراحی دکوراسیون منزل‌شان هستند در سال ۱۳۹۹ کاملا منحصر به فرد خواهد بود مخصوصا اینکه رنگ سال میلادی هم است.

طراحی دکوراسیون در فینگشویی

رنگ طاووسی که چیزی بین رنگ‌های سبز و آبی است حس خاصی از جنس درام و با احساسی عمیق به همراه دارد و یکی از رنگ‌های پرطرفدار بین افرادی است که تمایل به دکوراسیون تیره دارند.

طراحی اتاق ناهار خوری

آبی آسمانی ملیح

رنگ آبی آسمانی بر عکس سال‌های پیش که به فراموشی سپرده شده بود امسال در سال ۲۰۲۰ از جمله رنگ‌هایی مطرحی است که توجه همه را به خود جلب کرده است. این سایه یک پالت طبیعی را با تمثیلی از آسمان و آب همراه است که مکملی طبیعی برای رنگ‌های خاک و گیاهان به شمار می‌رود، یعنی می‌توانید در کنار رنگ‌های متعلق به طبیعت به راحتی مورد استفاده قرار داد.

دکوراسیون اتاق آبی

حتما بخوانید: رنگ آبی کلاسیک، رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی در طراحی دکوراسیون

سایه ای از رنگ صورتی

حتی رنگ‌های، رنگ پریده هم خاموش و ساکت در لیست رنگ‌های سال ۲۰۲۰ قرار دارند. هر سال خاص‌ترین رنگ‌ها، از پر تحرک‌ترین‌ تا خسته‌ترین‌ها با در نظر گرفتن سلایق مختلف گرد هم می‌آورند. همان طور که در تصویر پایین می‌بینید رنگ استفاده شده در این اتاق، سایه‌ای از رنگ صورتی را به همراه دارد، و به ایجاد نرمی و تعادل در بین رنگ‌های گرم و سرد به زیبایی اتاق می‌افزاید.

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

رنگ قرمز مایل به قهوه ای

رنگ‌هایی مثل قرمز که پر از حس شور و حرارت هستند با ترکیب شدن با رنگ‌های دیگر ما را از نور و روشنایی به سمت پالت‌های تاریک می‌کشد که انتظار می‌رود این رنگ در سال ۲۰۲۰ در طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به سایر رنگ‌های دیگر رواج بیشتری داشته باشد. قرمز مایل به قهوه‌ای با رنگ‌های خاکی به خوبی ست می‌شود.

طراحی اتاق خیلی شیک و ساده

این رنگ، رنگی پر جاذبه و گرم است که با سایه‌ای از رنگ‌های سرد از نظر هارمونی رنگ‌ها قابل ست شدن است. همان طور که در تصویر پایین می‌بینید جایی که مبل سبز رنگ توسط رنگ‌های قرمز مایل به قهوه‌ای، صورتی و خردلی خودش را بهتر به چشم می‌آورد.

ست کردن رنگ دیوار با وسایل منزل

آبی کلاسیک

رنگ آبی کلاسیک، با نام رنگ سال ۲۰۲۰ در ماه دسامبر توسط موسسه رنگ پانتون معرفی شد. این رنگ احساس آرامش و اعتماد بنفس به افراد القا می‌کند و به راحتی با سایر رنگ‌ها و مخصوصا سایه‌هایی از رنگ‌هایی که از نظر هارمونی رنگ نزدیک هستند ست می‌شود. لاتریس آیزمن، مدیر اجرایی پژوهشکده، رنگ آبی کلاسیک را چنین توصیف می‌کند: “یک حضور گرم که در اواخر روز آسمان را بیرون می‌کشد، گسترده و بیکران است و دنیایی از امکانات را در اختیار می‌گذارد.”

دکوراسیون منزل با رنگ آبی

جمع بندی: هیچ وقت و در هیچ سالی رنگ‌های ثابت و مشخصی برای طراحی دکوراسیون تعیین نمی‌کنند. همیشه از هنر ترکیب رنگ‌ها و از حضور سایه‌هایی از رنگ‌های اصلی به همراه رنگ‌های دیگر سعی می‌شود رنگی جدید و متفاوت را ایجاد کنند. آبی کلاسیک به عنوان رنگ اصلی سال ۲۰۲۰ تعیین شده است. سایر رنگ‌هایی که ملاحظه کردید با در نظر گرفتن سلایق مختلف ارائه شده است تا افراد با خیالی آسوده مطابق با مد روز رنگ دکوراسیون منزل‌شان را مشخص کنند.

مقالات مرتبط

دکوراسیون صورتی برای چه اماکنی مناسب تر است؟ کدام رنگ ها را می توان با رنگ صورتی ست کرد؟

دکوراسیون با رنگ بنفش با چه رنگ هایی هارمونی دارد ؟ و چگونه می توان از رنگ بنفش به بهترین شکل در طراحی داخلی به کار ببریم ؟

دكوراسيون داخلی منزل با ترکیب رنگها برای ایجاد فضایی بهتر امکان پذیر است

ست کردن رنگ ها در دکوراسیون ایجاد کننده جاذبه بیشتر برای منزل شما

۶ روش برای طراحی خانه شیک در سال ۲۰۲۰

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون که می تواند منزل تان را زشت کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *