دکوراسیون

سرکه و جوش شیرین قوی ترین شوینده برای خانه تکانی جهت حذف کرونا ویروس از محیط زندگی

بهترین مواد ضد کرونا ویروس سرکه سفید و جوش شیرین است

سرکه سفید و جوش شیرین اصلی‌ترین مواد ضد کرونا ویروس به شمار می‌روند. کافی است قدری جوش شیرین بر روی سطوح بپاشید و سپس سرکه سفید را بر روی آن اسپری کنید و بعد از چند دقیقه با دستمال سطوح را تمیز کنید و عاری از هر نوع ویروس و میکروبی تحویل بگیرید و از ایجاد شفافیت زیاد سطوح لذت ببرید. با این کار خانه تکانی متفاوتی در پایان سال ۱۳۹۸ خواهید داشت و مسلما در دید و بازیدهای عید ۹۹ تمیزی خانه بیشتر از سال‌های گذشته توجه مهمانان‌تان را جلب می‌کند.

به دنبال مواد ضد کرونا ویروس نباشید

در روزهای آخر سال همه در تب و تاب ویروس کرونا به سر می‌برند و با توجه به توصیه‌هایی که می‌شود افراد به دنبال مواد ضد عفونی کننده و تمیز کننده‌های مختلف هستند تا همه جا را به نوعی استریل کنند. همه به دنبال مواد ضد کرونا ویروس می‌گردند تا به طریقی استرس خود را کاهش دهند تا مطمئن شوند که هرگز در منزل‌شان به خاطر وجود ویروس کرونا، به آن مبتلا نخواهند شد.

اما متاسفانه برخی از خانم‌ها به خاطر استفاده مداوم از مواد شیمیایی تمیز کننده مختلف در این روزها خیلی اذیت می‌شوند و نمی‌توانند از هر نوع ماده تمیز کننده که ممکن است باعث عوارض بیماری‌های مختلف ریه شود را استفاده کنند. به همین دلیل با استفاده از مواد صد در صد طبیعی چون سرکه سفید و جوش خیلی راحت و بهتر از هر نوع شوینده دیگری بدون دردسر همه جا را تمیز و ضد عفونی کنید. خیلی از افراد بی‌خبر از مزایا و فواید سرکه سفید و جوش شیرین برای سلامتی و بهداشت خانه خود هستند و از اینکه این دو بهترین مواد ضد کرونا ویروس که به شکل طبیعی در دسترس است کاملا بی اطلاع هستند.

استرس کرونا ویروس از خود کرونا ویروس خطرناک تر است

شنیدید که می‌گویند که از چه بترسید به سرتان می‌آید؟ دقیقا از هر چیزی که انسان بترسد و ذهن را بر روی آن ترس متمرکز کند حتما دیر یا زود به فکری که به طور مداوم و پیوسته مثل یک فیلم در حال مرور آن است مبتلا خواهد شد. این یک حقیقت خواه تلخ یا شیرین به خاطر تکرار یک تصویر زهنی بد یا خوب ممکن است هر کسی را که ذهنش را درگیر استرس‌های زیاد در این چند هفته اخیر کرده است ممکن است خود را ناخواسته یا مبتلا به ویروس کرونا کند و یا به خاطر ترس از ابتلا شدن به مردن پیش از موعد نزدیک کند.

هرگز استرس و نگرانی از بابت یک موضوع و حتی کرونا باعث نجات یافتن کسی نشده است در واقع استرس هم چون یک با تلاق است که هر چه در آن دست و پا بزنید بیشتر در آن فرو می‌روید در نتیجه به اتفاقات ناخوشایند و متاسفانه مرگ زود هنگام بدون اینکه سیستم دفاعی بدن درگیر کوچکترین ویروسی شده باشد نزدیک می‌شوید پس داشتن استرس در چنین شرایط بدتر از خود کرونا ویروس عمل می‌کند.

ترس برادر مرگ است و اگر از چیزی بترسید قطعا به آن مبتلا خواهید شد اما به جای ترسیدن و استرس داشتن باید ذهن خود را متمرکز به عوامل و مخصوصا مواد ضد کرونا کنید تا در کنار استفاده از آنها به همراه رعایت بهداشت فردی از ابتلا شدن به این بیماری خطرناک به راحتی پیشگیری کنید. کرونا تنها بیماری خطرناکی نیست که در دنیای امروز پدیدار شده است. هزاران ویروس خطرناک دیگر وجود دارند که ما از آنها بی اطلاع هستیم و به خاطر همین تا قبل از ظهور کرونا ویروس بی دغدغه حتی با دست‌های آلوده به هر نوع ویروسی خوراکی‌های متنوع می‌خوردیم ولی سالم بودیم.

متاسفانه ذهنیت عموم افراد بر این است که به طور ناخواسته با شنیدن شیوع هر نوع بیماری شروع به تولید موج شدیدی از افکار منفی در جامعه می‌کنند بدون اینکه ذهن‌ها را بر روی عوامل باز دارنده از شیوع یک بیماری متمرکز کرده باشند و مخصوصا اینکه به نکات ایمنی که به پیشگیری از مبتلا شدن به آن بیماری کمک می‌کنند کمترین توجه را دارند. بنابراین بهترین کار برای رها شدن از استرس کرونا ویروس در درجه اول رعایت بهداشت فردی است و پس از آن براساس آنچه که در رسانه ملی توصیه شده است می‌تواند راه‌گشا باشد.

خانه تکانی بهترین زمان برای مقابله با کرونا ویروس است

بر عکس آنچه که برخی از افراد در رسانه‌های مختلف خانم‌ها را در روزهای آخر سال از خانه تکانی شب عید منع می‌کنند باید بگوییم که اتفاقا اکنون که خطر کرونا ویروس در هر جا و مکانی در کمین سلامتی افراد نشسته است انجام نظافت و خانه تکانی اساسی جزیی از ضروریات برای مقابله با این ویروس خطرناک است. طبیعتا با وجود مواد شوینده و بسیار قوی که در هر خانه‌ای یافت می‌شود به راحتی می‌توانید در کنار اینکه نظافت بهاره را انجام می‌دهید از حذف ویروس خطرناکی مثل کرونا هم مطمئن شوید.

حتما بخوانید: تمیز کننده های طبیعی برای نظافت منزل چگونه محیطی تمیز و زیبا را برای ما به ارمغان می آورند؟

سرکه سفید و جوش شیرین اصلی ترین و مهمترین قاتل کرونا ویروس

با توجه به اینکه در این چند هفته اخیر همه افراد به شدت درگیر کرونا شده‌اند و سعی می‌کنند با توجه به آنچه که در رسانه گفته می‌شود به نظافت و ضد عفونی کردن قسمت‌های مختلف منزل‌شان بپردازند طبیعتا میزان خرید و مصرف مواد شوینده چند برابر گذشته شده است در نتیجه ممکن است برخی از افراد نتوانند مواد ضد عفونی کننده و تمیز کننده مورد نظرشان را پیدا کنند و یا حتی شک داشته باشند که هر نوع تمیز کننده‌ای جوابگو باشد. به همین دلیل استفاده از سرکه سفید که سرشار از اسیدهای قوی است به همراه جوش شیرین به خوبی تمامی سطوح را برای‌تان تمیز و براق می‌کنند و از همه مهمتر اینکه قاتل جدی کرونا ویروس محسوب می‌شود و با این دو قلم به شکلی کاملا موثر می‌توانید هر جایی را ضد عفونی کنید.

سرکه سفید و جوش شیرین اصلی ترین و مهمترین قاتل کرونا ویروس

با استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین می‌توانید به راحتی در و دیوار، سرویس‌های بهداشتی، کاشی و سرامیک، آشپزخانه و کابینت‌ها و گاز اجاق پز، یخچال و فریز و حتی تمامی ظروف و… را کاملا تمیز و براق کنید و خانه‌ای مثل دست گل و عاری از هر نوع ویروس و میکروب را داشته باشید. سرکه سفید سر سخت‌ترین و خطرناک‌ترین دشمن هر نوع ویروس کشنده است و با اطمینان می‌توانید از آن به عنوان مواد ضد کرونا ویروس بدون ایجاد هیچ گونه عوارضی در سلامتی‌تان و آسیب زدن به وسایل زندگی‌تان از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن کابینت های مختلف مثل هم نیست

کفپوش پارکت لمینت را چگونه تمیز کنیم تا عاری از هر نوع ویروسی شود

برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن انواع کفپوش از جمله پارکت لمینت کافی است یک بطری سرکه سفید را در یک قوطی شیشه پاکن که تمام شده است خالی کرده و خوش شیرین را در یک نمکدان بریزید. اکنون با یک تی حوله‌ای خیس کفپوش را تی بکشید و بعد از آن با نمک پاش مقداری جوش شیرین بر روی کفپوش بپاشید و حالا سرکه سفید را بر روی آن اسپری کنید و دو دقیقه صبر کنید و سپس با تی محل را تمیز کنید.

کفپوش پارکت لمینت را چگونه تمیز کنیم تا عاری از هر نوع ویروسی شود

اگر میزان جرم روی کفپوش زیاد بود زمان بیشتری صبر کنید تا سرکه سفید به کمک جوش شیرین جرم‌های قدیمی را از روی سطح کفپوش حرکت دهند و سپس تی بکشید. بعد از آن شما شاهد براقیت و شفافیت سنگ و سرامیک‌ها خواهید بود و هر کسی با آمدن به منزل‌تان متوجه تغییرات زیاد خواهد شد. کافی است هم اکنون این کار را امتحان کنید.

حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن پارکت لمینت و باید و نبایدهای آن

قابلمه های جرم گرفته را با سرکه سفید و جوش شیرین جلا دهید

تمیز کردن و برق انداختن قابلمه‌های که مدت‌های طولانی از عمر آنها گذشته است به خاطر استفاده زیاد و مداوم مسلما براقیت روز اول شان را ندارند و به همین دلیل خانم‌ها یا مجبورند با زحمت زیاد و با کلی تلاش قابلمه‌های جنس روی را تمیز کنند و یا مجبور می‌شوند یک دست سرویس قابلمه جدید تهیه کنند. با استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین دیگر بدون نیاز به تلاش زیاد و هر گونه دردی در مفاصل‌تان قابلمه‌های تمیز و براق داشته باشید.

برای این کار کافی است ظروفی که خیلی کدر شده‌اند و یا به خاطر پخت و پز غذایی به دستگیره ظرف مانده و کنده نشده است را درون یک طرف خیکی بزرگ بگذارید و سرکه و جوش شیرین را همزمان در درون آن بریزید به طوری که درون و بیرون قابلمه‌های کثیف توسط مایع سرکه و جوش شیرین احاطه شوند و سپس نیم ساعت تا یک ساعت صبر کنید و حالا قابلمه‌ها را از درون مایع خارج کنید و با کمک سیم ظرفشویی تمام سطح روی آن را تمیز کنید و از شفافیت حاصل شده لذت ببرید. با این کار همیشه ظروف‌تر و تمیز خواهید داشت به طوری که کاملا نو به نظر می‌رسند. حتی می‌توانید با استفاده از این روش تمام آبکش‌های پلاستیکی که جرم گرفته‌اند و با هر نوع مایع تمیز کننده‌ای پاک نمی‌شوند را کاملا تمیز و جرم گیری کنید.

جمع بندی: آب در کوزه و ما گرد جهان می‌گردیم. همیشه دم دست‌ترین و طبیعی‌ترین چیزها مثل همین سرکه و جوش شیرین که عاری از هرگونه عوارض جانبی برای سلامتی انسان هستند می‌توانند خیلی راحت همه زندگی‌تان را مثل دست گل تحویل‌تان دهد و همه جا را کاملا ضد عفونی کند اما شما از این مطلب بی اطلاع بودید. اکنون که از این موضوع مطلع هستید حتما در اولین فرصت با این روش راحت و طبیعی خانه خود را تمیز کنید و آن را با افرادی که سلامتی‌شان برای شما مهم است در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

نکات خانه تکانی برای عید ۱۳۹۹ همراه با حذف هر گونه ویروسی از جمله کرونا ویروس با مواد طبیعی

خانه زیبا خود را با این ۱۱ روش تبدیل به جایی امن، چون بهشت کنید

مرتب کردن کمد و روش های آن به زبان خودمانی

طراحی دکوراسیون منزل در بهار ۹۹ را با ۱۵ راه ساده برای خود لذت بخش تر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *