مقالات

پارکت لمینت قهوه ای

شاید برای شما هم پیش بیاید که بخواهید برای دفتر و یا منزلتان از پارکت لمینت استفاده کنید. قبلا در مقاله ای توضیح داده بودیم که رنگ پارکت لمینت ها به چه شکل و صورتی انتخاب می گردند. درواقع برای انتخاب رنگ تمام عناصر و از جمله پارکت لمینت نیاز است که به نکات خاصی توجه شود. اما به طور کلی انتخاب برخی از رنگ ها با ریسک کمتری همراه است و به بیان دیگر با انواع دکوراسیون همخوانی بهتری خواهد داشت. پارکت لمینت قهوه ای از آن دسته از رنگ هاست که می تواند در هر دکوراسیونی از آن استفاده کرد بی آنکه نگران برهم خوردن تعادل در فضا و عدم هارمونی آن شوید.

پارکت لمینت قهوه ای

پاکت لمینت های قهوه ای انواعی از لمینت هستند که در فضای داخلی بسیاری از منازل می توان از آن استفاده کرد. استفاده از لمینت قهوه ای می تواند به فضای شما گرما، انرژی، صمیمیت و هویتی تازه ببخشد. البته این ویژگی تنها منحصر به لمینت قهوه ای نیست و این عناصر زیبا در رنگ های متنوعی عرضه می شوند و به همین دلیل انتخاب آن برای سلایق مختلف و در دکوراسیون های مختلف کاری سخت و طاقت فرسا نیست. اما با این حال پارکت لمینت قهوه ای روشن از گستردگی و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و به همین دلیل حجم زیادی از لمینت های تولیدی و مصرفی را انواع لمینت های قهوه ای تشکیل می دهد.

لمینت قهوه ای

مشخصات پارکت قهوه ای

خوشبختانه این روزها صرف نظر از نوع جنس لمینت می توانید لمینت ها را در رنگ های مختلفی مشاهده کنید. رنگ لمینت ناشی از روکش رنگی ست که بر روی لایه اصلی لمینت پرس می شود. به همین دلیل است که لمینت هایی با انواع رنگ های مختلف را می توانیم در دکوراسیون مختلف داشته باشیم. پارکت لمینت اولویت اصلی برای طیف گسترده ای از خریداران می باشند. در این میان می توان گفت روکش های تیره و روشن به یک میزان از محبوبیت برخوردار هستند. در هنگام خرید این شما هستید که باید تشخیص دهید که کدام می تواند بهترین انتخاب با توجه به نیازها و انتظارات شما باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که لمینت های قهوه ای و به خصوص انواع پارکت قهوه ای روشن آن به طور کلی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

پارکت لمینت قهوه ای به این دلیل که نمی توان آن را محدود به سبک دکوراسیون خاصی دانست کاربردهای چندگانه دارد و به خصوص برای افرادیکه خیلی با هنر چیدمان و معماری داخلی آشنایی ندارند بشدت توصیه می شود. گذشته از آن رنگ قهوه ای در انواع خاصی از لمینت مثل پارکت لمینت تکنوفلور بسیار به رنگ چوب طبیعی شباهت دارد و به همین دلیل حس و حال طبیعت را ایجاد می کند.

اهمیت رنگ لمینت

مزایای  استفاده از لمینت قهوه ای

خرید پارکت لمینت بسته به آنکه انتخاب شما انواع تیره یا روشن باشد می تواند مزایا و معایبی را با خود به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی هایی که انواع لمینت قهوه ای تیره یا روشن می توانند داشته باشند اشاره می کنیم. پس همچنان با ما همراه باشید.

پارکت لمینت قهوه ای روشن بدلیل ویژگی ها و خواص ظاهری که دارد کاربرد منعطفی داشته و در فضاهای گوناگونی به کار گرفته می شود. به طور کلی رنگ روشن در فضاهای کوچک و کم نور بهترین انتخاب است. البته این موضوع بدان معنا نیست که نمی توان از کفپوش های روشن در فضاهای بزرگ استفاده کرد. همچنین این نوع از کفپوش ها خط و خش را کمتر جلوه می دهند. از این رو به افرادیکه حیوان خانگی نگهداری می کنند توصیه می شود از لمینت های روشن استفاده کنند. بعلاوه گرد و غبار و آلودگی بر روی لمینت قهوه ای روشن کمتر جلوه می کند، بنابراین نیازی نیست به طور مکرر روی آن را تمیز کنید.

پارکت قهوه ای تیره اغلب در فضاهای بزرگ و مدرن به کار گرفته می شوند و این قابلیت را دارند که فضا را لوکس تر نشان دهند. لمینت های تیره نور خورشید را جذب می کنند و از این رو مثل لمینت های روشن تغییر رنگ محسوسی نخواهند داشت. همچنین لمینت های تیره بخوبی گره ها را نشان می دهند و به همین دلیل حس و حال طبیعی بودن را در فضا القاء می کنند. علاوه بر این لمینت های قهوه ای تیره تضاد رنگی خوبی را با سایر لوازم ایجاد می کنند و می توانند بهترین انتخاب برای منازلی باشد که بدلیل فقدان رنگ کسل کننده به نظر می رسند.

مزیت های پارکت قهوه ای

حتما بخوانید: آموزش نصب پارکت لمینت

معایب پارکت لمینت قهوه ای

شاید اینکه معتقد باشیم یک رنگ لمینت دارای معایبی باشد درست بنظر نرسد؛ این موضوع به آن می ماند که معتقد باشیم یک رنگ به طور کلی بد باشد و رنگی دیگر خوب درحالیکه تمام رنگ ها اگر در موقعیت های درست خود به کار برده شوند می تواند زیبا باشند. اما در این بخش سعی داریم اطلاعات جزئی در این مورد در اختیارتان قرار دهیم.

پارکت لمینت قهوه ای روشن و به طور کلی پارکت لمینت روشن می تواند بیشتر از انواع تیره آن در برابر تغییر رنگ حاصل از نور خورشید آسیب پذیر باشد. به همین دلیل توصیه می شود اگر در محلی که نور مستقیم آفتاب به آن می تابد با استفاده از پرده های تیره آن را به حداقل برسانید.

پارکت لمینت قهوه ای تیره یا همان پارکت لمینت قهوه ای سوخته به همان میزان در برابر آسیب و خراش های سطحی آسیب پذیر هستند که پارکت های قهوه ای روشن حساس است اما یک تفاوت عمده با آن دارد. در صورت ایجاد خراش های سطحی بدلیل وجود تضاد رنگی بین لایه های زیرین و لایه سطحی خراش جلوه ای به مراتب نازیباتری خواهد داشت. همچنین این لمینت ها آلودگی ها و گرد و غبار را نیز بیشتر نشان می دهند و به همین دلیل نیاز است اندکی بیش از سایر رنگ ها در نگهداری از آنها بکوشید.

معایب پارکت لمینت قهوه ای

پارکت لمینت نسکافه ای

رنگ نسکافه ای از جمله رنگ های زیبایی است که با بسیاری از رنگ ها براحتی هماهنگ می شود. به طور مثال در صورتی که دیوارتان را کاغذ دیواری قهوه ای کرده باشید با پارکت نسکافه ای می توانند یک هارمونی جذاب و زیبایی را ایجاد نمایید. از سوی دیگر پارکت نسکافه ای می تواند ترکیب خوبی را با رنگ های خنثی نیز ایجاد نماید. لمینت های نسکافه ای می تواند یک انتخاب ایده آل برای بسیاری از منازل با سبک های دکوراسیونی مختلف باشد.

انتخاب برند پارکت لمینت از جمله موضوعاتی است که بایستی به درستی صورت گیرد. زیرا بسیاری از برند های بی کیفیت و متفرقه وارد بازار شده اند که پس از چند ماه استفاده دچار خط و خش و مشکلات متعدد دیگر می شوند. برندهایی چون پارکت لمینت ایشیک، هیرو، ایزوفام و فلورپن از انواع لمینت هایی هستند که کیفیت مناسبی داشته و در کنار آن انواع لمینت نسکافه ای را می توانید در میان کد رنگ های آنها بیابید.

ایشیک، یکی از بهترین انواع پارکت لمینت است که از سابقه خوبی در بازار پارکت لمینت ایران برخوردار است. این لمینت هم کیفیت بسیار بالایی دارد و هم از نظر طرح و رنگ از بهترین انواع لمینت محسوب می شود. شرکت ایشیک از بزرگ ترین و معتبر ترین تولید کننده های محصولات چوبی در کشور ترکیه بوده و در این حوزه بسیار شناخته شده است. این شرکت درصد بالایی از محصولات خود را به سایر کشورها صادر می کند. این شرکت فعالیت های خود را ابتدا با تولید ام دی اف آغاز کرد. سپس با تولید پارکت ایشیک توانست به سطح بالاتری از محبوبیت دست بیابد. پارکت لمينت ایشیک (AISIK) یکی از باکیفیت ترین محصولات موجود در بازار است که به همین دلیل توانسته جایگاه ویژه تری نزد مصرف کنندگان پیدا کند. لمینت ایشیک به لحاظ تنوع رنگی بسیار غنی بوده و شامل انواع تناژ پارکت لمینت قهوه ای می باشد.

هیرو، پارکت لمینت هیرو یکی از انواع برند لمینت چینی در بازار داخلی محسوب می شود. این لمینت از انواع لمینت هایی ست که هر چهار لایه به کار رفته در آن از انواع مرغوب محسوب می شود و به همین دلیل می توان از نظر دوام و طول عمر روی آنها حساب ویژه ای باز کرد. چهار لایه اصلی لمینت به ترتیب از بالا به پایین شامل لایه اورلی، لایه پرینت، لایه مغزی و لایه بالانس می باشد. درست است که محصولات چینی در بازار داخلی خیلی مورد توجه قرار نمی گیرند اما پارکت لمینت هیرو از آن دسته از لمینت هایی ست که هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ کیفیتی از لمینت های مرغوب محسوب می شود.

ایزوفام، شرکت ایزوفام به عنوان یکی از پیشگامان صنعت پارکت لمینت بخش بزرگی از بازار داخلی را به خود اختصاص داده است. پارکت لمینت ایزوفام دارای لایه مغزی از HDF با کیفیت و با حداکثر چگالی ۸۰۰ می باشد. به طور کلی هر چه چگالی لایه مغزی بالاتر باشد مقاومت کلی لمینت نیز بالاتر خواهد بود. کلیک های پارکت ایزوفام از نوع  کلیک ولینگه (دابل کلیک) بوده و این موضوع باعث می گردد که پس از نصب ظاهر آن بدون درز و یکنواخت باشد. کلیک های ولینگه نصب بسیار راحت و کم دردسری دارند. این لمینت دارای سری های مختلفی ست که شامل انواع AC3 و AC4 می شوند.

فلورپن، پارکت لمینت فلورپن از انواع لمینت های باکیفیت ترکیه ای محسوب می شود. این لمینت از تولیدات شرکت کاستامانو انتگره می باشد. این لمینت به لحاظ حجم فروش در ترکیه تبه نخست را به خود اختصاص داده است. این محصول از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل می توان از آن در فضاهای مختلف استفاده کرد. انواع لمینت خوش رنگ به خصوص پارکت لمینت قهوه ای هم انواع روشن و هم انواع پارکت قهوه ای سوخته را می توان در میان کد رنگ های متنوع این لمینت باکیفیت یافت.

قیمت پارکت لمینت نسکافه ای

رنگ نسکافه ای در پارکت لمینت ها باعث نمی گردد که پارکت لمینتی گران تر و یا ارزان تر گردد. قیمت پارکت لمینت ها به برند، کشور تولید کننده و همین طور کیفیت مرتبط است و این عوامل باعث تعیین قیمت پارکت لمینت می گردند. برای اطلاع از قیمت های روز پارکت لمینت نسکافه ای با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *