برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

۸ اشتباه رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت بایستی از آن ها اجتناب کرد

03 / نوامبر / 2019

اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت

امروزه پارکت لمینت ها به یکی از پرمصرف ترین متریال های ساختمانی مبدل گردیده اند. پارکت لمینت ها در مقایسه با دیگر کف پوش ها از جمله سرامیک، سنگ، کف پوش های پی وی سی و موکت مقدار بیشتری مصرف می گردند. این کف پوش های زیبا و با دوام بنا به دلایلی از جمله:

 • قیمت مناسب
 • تنوع رنگ و تنوع طرح بندی
 • در صورتی که قطعه ای از کار بنا به دلیلی آسیب ببیند امکان تعویض به سادگی وجود دارد
 • کیفیت بالا در برابر سرما، گرما، نور خورشید، دود سیگار و…
 • استفاده از پارکت لمینت ها در سیستم های گرمایش از کف
 • عایق صوت و صدا بودن
 • در زمستان ها همانند سنگ و سرامیک سرد نمی شود
 • نصب سریع و آسان، به نحوی که یک واحد ۱۵۰ متری را در یک روز می توان نصب کرد
 • به سادگی باز کردن پارکت لمینت، این موضوع باعث می گردد تا در منازل اجاره ای و یا نمایشگاه ها از پارکت لمینت استفاده زیادی شود
 • نظافت آسان پارکت لمینت
 • دوست دار محیط زیست هستند

پارکت لمینت شیک و اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت

البته لازم به ذکر است که پارکت لمینت های با کیفیت و همین طور پارکت لمینت هایی که دارای استاندارد لازم باشند به این صورت پیش می روند. حال که مزایا و ویژگی های پارکت لمینت ها رو گفتیم به سراغ موضوعاتی می رویم که می توانند به این کف پوش های زیبا و با کیفیت آسیب برسانند و موجب خسارت به این کف پوش ها گردند.

حتما بخوانید: اشتباهات رایج هنگام نصب پارکت چیست؟ چگونه از این اشتباهات دوری کنیم؟

۱)آسیب دیدگی پارکت لمینت هنگام نصب

مهم ترین و اصلی ترین آسیب دیدگی که برای پارکت لمینت در هنگام نصب پارکت لمینت ایجاد می گردد. ما در دکورچوب به خریداران پارکت لمینت همیشه توصیه می کنیم که از نصابان حرفه ای و درجه یک برای نصب استفاده کنند تا پارکت لمینت ها دچار آسیب دیدگی نگردند.

پارکت لمینت لاکچری و اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت

مهم ترین آسیب هایی اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت که هنگام نصب می توانند ایجاد گردند عبارتند از:

 • عدم توجه به سیستم های گرمایش از کف
 • عدم توجه به درز انبساط هنگام نصب که موجب اعوجاج و همین طور شکم دادن پارکت لمینت ها می گردد
 • عدم استفاده از فوم های با کیفیت
 • عدم حمل صحیح پارکت لمینت که بخصوص موجب آسیب به کلیک های پارکت لمینت ها می گردد

۲)آسیب دیدگی پارکت لمینت در زمان نظافت

یکی دیگر از مواردی که دیده می شود به پارکت لمینت ها زیاد آسیب می رساند مبحث نظافت آن ها است که یکی دیگر از اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت به شمار می آید. ما در هنگام فروش به مشتریان می گوییم که پارکت لمینت در برابر رطوبت مقاوم است اما این موضوع به هیچ وجه به معنای ضد آب بودن پارکت لمینت ها نیست. بسیاری از موارد دیده شده است که خانم های خانه دار با شلنگ آب پارکت لمینت ها را شست و شو داده اند که این موضوع باعث تورم و آسیب دیدن پارکت می گردد.

حتما بخوانید: شوینده پارکت لمینت چیست؟ چگونه بهترین شوینده را انتخاب کنیم؟

همین طور در بسیاری از موارد دیده شده است که با شوینده هایی چون جوهر نمک و وایتکس و… پارکت لمینت را شست و شو داده اند که موجب آسیب کلی پارکت لمینت گردیده است. استفاده از دستمال های ضخیم نیز یکی دیگر از مواردی است که موجب آسیب زدن زیاد به پارکت لمینت ها می گردد.

پارکت و اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت

۳)آسیب دیدن پارکت لمینت در اثر نور خورشید

در پارکت لمینت های با کیفیت که خریداری نمایید یک علامتی نصب است که مقاومت پارکت لمینت در برابر نور خورشید را نشان می دهد که البته موضوع صحیحی می باشد اما بحثی که در این جا وجود دارد این است که بخصوص در تابستان ها پارکت لمینت ها را زیاد در برابر نور آفتاب قرار ندهید و پرده را بکشید تا کیفیت پارکت لمینت ها حفظ گردد.

حتما بخوانید: نگهداری از پارکت لمینت به چه صورت است؟ چگونه در فصول مختلف سال از پارکت لمینت ها نگهداری کنیم؟

پارکت لمینت برای منزل و اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت

۴)آسیب دیدن پارکت لمینت بر اثر رطوبت

رطوبت به دو شکل موجب آسیب به پارکت لمینت می گردد:

موضوع اول: رطوبت هایی است که فرضا بر اثر ریختن لیوان آب و نم دادن گلدان و… ایجاد می گردد که می بایست به سرعت این رطوبت ها با یک دستمال خشک بر طرف گرددتا موجب آسیب نگردد.

موضوع دوم: رطوبت های مکانی و منطقه ای می باشد. فرضا پارکت لمینتی که در منطقه مازندران نصب می گردد تا پارکت لمینت ی که در اصفهان نصب می گردد متفاوت است. در این موقع بایستی زیر پارکت لمینت به خوبی زیر سازی و عایق گردد تا رطوبت به کف پارکت لمینت نفوذ نکند همین طور فوم سایلنت بایستی در زیر آن نصب باشد.

لمینت براق و اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت

۵)آسیب دیدن پارکت لمینت بر اثر سیستم های گرمایش از کف

بسیاری از مشتریانی که به دکورچوب برای خرید پارکت لمینت مراجعه می کنند سوال شان این است که آیا پارکت لمینت در برابر سیستم گرمایش از کف مقاومت کافی دارد یا خیر؟ اما موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که در هنگام نصب متاسفانه به این موضوع دقت نمی کنند که بایستی یک سری موارد را رعایت کنند. از جمله موارد مهم عبارت است از:

 • گرم کردن فضا به تدریج و آهستگی
 • استفاده از فوم های آلمینیوم دار

حتما بخوانید: نگهداری پارکت چه ضرورتی دارد و هنگام انتخاب توجه به چه نکاتی لازم است

۶)آسیب دیدن بر اثر اجسام سنگین

همان طور که قبلا هم گفته بودیم مغزی پارکت لمینت ها فیبر با چگالی بالا (اچ دی اف) می باشد. این موضوع باعث می گردد که پارکت لمینت ها در برابر فشارهای استاتیک و دینامیک مقاومت خوبی داشته باشند اما این موضوع به این معنا نیست که هر جسمی با هر وزنی بتواند این موضوع را تحمل کند، در مواردی مشاهده شده که گلدان های بسیار سنگین بر روی پارکت لمینت قرار گرفته که این موضوع آسیب زیادی به پارکت لمینت ها می زند. همین طور ماشین لباس شویی و میز نهار خوری می تواند آسیب بزند، ما در دکورچوب به همه توصیه می کنیم که حتما هر جسمی که روی پارکت لمینت قرار می دهید زیر آن یک پد محافظ قرار بدهید.

پارکت چوبی و اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت

۷)آسیب دیدن پارکت لمینت بر اثر باز کردن ناصحیح کلیک ها

همان طور که در بالا هم گفته شد پارکت لمبنت ها را می توان به سادگی باز کرد. اما متاسفانه عده ای که در این موضوع حفه ای نیستند پارکت لمینت ها را باز می کنند که باعث می گردد آسیب زیادی به کلیک ها وارد گردد و حتی دیگر قابلیت استفاده نداشته باشد.

پارکت برای اتاق نشیمن

۸)عدم توجه به روکش سطحی پارکت لمینت ها

همان طور که قبلا هم توضیح دادیم رویه سطحی پارکت لمینت ها از AC2 تا AC5 قابلیت تقسیم بندی دارد. به شکل عمده ۹۹ در صد پارکت لمینت های موجود در ایران AC3 یا AC4 هستند.

AC3 ها عمدتا برای مناطقی چون اتاق خواب ها و مناطق کم تردد استفاده می گردد. اما AC4 ها برای مناطقی که تردد بیشتری دارند استفاده می گردد. به همین دلیل ما توصیه ما ن این است که حتما مکانی که می خواهید پارکت لمینت کنید دقت نمایی زیرا اگر این کار به شکل صحیح صورت نگیر و فرضا در مکانی که بایستی از کیفیت AC4 استفاده گردد و بجای آن از کیفیت AC3 استفاده گردد این موضوع باعث آسیب فراوان به پارکت لمینت می گردد.

مواردی که در بالا ذکر شد مواردی هستند که طی سال ها کار فروش، نصب و اجرا در شرکت دکورچوب به آن ها رسیده ایم. در صورتی که موضوعاتی که در بالا شرح داده شد حذف گردند موجب می گردد عمر پارکت لیمنت تان افزایش یافته و سال های سال بدون هرگونه آسیب و مشکلی برای شما کار کند.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت 1

مزایای دریافت خدمات از دکور چوب چیست؟

 • سرعت عمل در نصب با نصابان حرفه ای
 • گارانتی با کیفیت بودن محصول
 • گارانتی برگشت وجه در صورت هر گونه عیب و نقص فنی کالا
 • ما به شما متعهد خواهیم بود

تلفن های تماس با ما      ۲۲۳۹۲۷۱۸-۰۲۱

مقالات مرتبط

خرید لمینت به چه صورت است؟ چه نکاتی هنگام خرید لمینت بایستی بدانیم؟

سر و صدای پارکت لمینت به چه علت است؟ چرا برخی پارکت لمینت ها دچار سر وصدا می شوند؟

علائم پارکت لمینت چیست؟ این نشانه ها چه چیزی را شرح می دهند؟

نقش پارکت لمینت در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟ چگونه می توانیم از پارکت لمینت به بهترین شکل ممکن در طراحی منزل استفاده کنیم؟

هزینه نصب پارکت لمینت چقدر است؟ چگونه یک نصب کم هزینه و با کیفیت داشته باشیم؟

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.