مقالات

کاغذ دیواری با طرح های هندسی و جئومتریک

کاغذ دیواری با اشکال هندسی یکی از نمونه های جذاب و مدل های جدید بوده که معمولا افراد هنگام خرید کاغذ دیواری با دیدن این طرح ها بسیار شگفت زده میشوند؛ اگر شما هم به دنیای دکوراسیون داخلی علاقه مند باشید حتماً تا الان به اهمیت استفاده از کاغذ دیواری در فضای منزل پی برده اید و دانسته اید که کاغذ دیواری ها قدرت فوق العاده در تغییر فضای منزل و روح بخشیدن به آن را دارند، در ادامه لیست برندهایی که کاغذ دیواری با اشکال هندسی مانند دارند را مشاهده میکنید:

کاغذ دیواری سه بعدی اشکال هندسی

البته بسیاری از افراد تصور می کنند همیشه استفاده از کاغذ دیواری ساده کلید دستیابی به دکوراسیون شیک و چشم نواز است، اما این موضوع همیشه صادق نیست. برخلاف تصور عامه مردم استفاده از الگوهای خاص و جذاب می تواند در تغییر دکوراسیون منزل تأثیر چشمگیرتری داشته باشد. در این میان کاغذ دیواری اشکال هندسی از محبوبیت بیشتری برخوردار است، به نحوی که افراد کاغذ دیواری مدرن را با نام کاغذ دیواری هندسی می شناسند. در این راهنما سعی داریم چند دلیل مهم برای استفاده از کاغذ دیواری اشکال هندسی را بیان کنیم.

مدل ها و آلبوم های کاغذ دیواری هندسی

کاغذ دیواری ها یکی از انواع محبوب دیوارپوش ها هستند که در طرح ها و رنگ های متنوعی عرضه شده و در مکان های مسکونی و تجاری قابلیت استفاده دارند. کاغذ دیواری ها همگام با سلیقه جامعه رشد می کنند به همین دلیل در سال های اخیر شاهد تولید کاغذ دیواری هایی هستیم که تا چند سال پیش نمونه هایی مشابه آن را هرگز ندیده بودیم. یکی از این این نوع از طرح های نوظهور کاغذ دیواری هندسی می باشد که با استقبال گسترده ای از خریداران روبرو شده است.

مدل ها و آلبوم های کاغذ دیواری هندسی

کاغذ دیواری های هندسی یک انتخاب ایده آل برای منازلی ست که پذیرای سبک دکوراسیون مدرن هستند و به نوعی المان ها و عناصر مدرن در فضا بیش از المان های کلاسیک و سنتی به چشم می خورد.

تفاوت کاغذ دیواری های هندسی با انواع شناخته شده آن را می توان در نحوه به کارگیری آنها دانست. کاغذ دیواری های مدرن و هندسی اغلب به صورت محدود و در دیوارهای اصلی به کارگرفته می شود حال آنکه کاغذ دیواری کلاسیک به طور گسترده و برای پوشش همه دیوارها به کار گرفته می شوند.

کاغذ دیواری طرح هندسی جذاب ترین بخش منزل

چند عامل می تواند باعث شود دکوراسیون منزل خودنمایی کند: رنگ خیره کننده، معماری خاص و یا الگوهای جذاب. الگو می تواند جذابیت بصری ایجاد کند. استفاده از طرح های خاص مثل طرح هندسی برای کاغذ دیواری پذیرایی به فضای منزل هدف می دهد و آن را در مقایسه با دکوراسیون های فاقد المان های ضروری خاص متمایز می کند.

طرح هندسی احساس مدرن در فضای منزل ایجاد می کنند. بنابراین، برای افرادیکه تمایل دارند منزلی با دکوراسیون مدرن داشته باشند استفاده از کاغذ دیواری مدرن بهترین گزینه است. برای انتخاب کاغذ دیواری هندسی باید به تم رنگ حال حاضر منزل خود توجه کنید. علاوه بر آن سایز طرح های هندسی نیز مهم هستند، طرح های هندسی خیلی درشت فضا را کوچک تر جلوه می دهند و طرح های هندسی بسیار ریز اصلاً به چشم نخواهند آمد. بنابراین نباید انتظار تأثیر فوق العاده از آن را داشته باشید.

کاغذ دیوای طرح هندسی و بالانس کردن فضای منزل

همیشه تأکید بسیاری از کارشناسان دکوراسیون داخلی بر این است که استفاده افراطی از الگوها فضا را اشباع می کند. این نکته اگرچه درست است اما نباید شما را در طراحی دکوراسیون منزلتان بیش از حد محافظه کار کند. استفاده از کاغذ دیواری طرح هندسی فضای دلخواه شما را تبدیل به فضای مرکزی می کند درحالیکه حذف الگوها از آن فضا باعث خواهد شد المان ها و اکسسوری های به کار گرفته شده در آن فضا جلوه ای نداشته باشند.

کاغذ دیواری طرح هندسی و مصرف چندگانه

طرح های هندسی را می توان در بسیاری از فضاها به کار برد و برخلاف طرح های کلاسیک که فقط مختص اتاق پذیرایی هستند قابلیت استفاده در اکثر فضاهای منزل را دارند. آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام را می توان با استفاده از کاغذ دیواری هندسی متحول کرد.

انواع کاغذ دیواری طرح هندسی

جالب است بدانید که کاغذ دیواری های طرح هندسی در انواع مختلفی تولید می شوند و درواقع طرح هندسی نام کلی ست که به طور کلی به آنها اطلاق می شود اما شاید بهتر باشد با انواع طرح های هندسی آشنا شویم تا در بکارگیری آن به اشتباه نیفتیم.

کاغذ دیواری طرح هندسی کلاسیک

شاید با شنیدن نام کاغذ دیواری طرح کلاسیک ناخودآگاه به یاد کاغذ دیواری هایی با اشکال هندسی مدرن بیفتید اما حقیقت این است که کاغذ دیواری طرح هندسی محدود به طرح های مدرن نیست و می توان انواع سبک کلاسیک را در بین آنها مشاهده کرد. کاغذ دیواری هندسی کلاسیک متشکل از نقوش هنر کلاسیک و با فرمی رسمی و تجملاتی هستند. با این وجود می توان از کاغذ دیواری طرح هندسی کلاسیک در فضاهای مدرن استفاده کرد و این یکی از ویژگی های مثبت طرح های هندسی است.

کاغذ دیواری هندسی سه بعدی

کاغذ دیواری های هندسی سه بعدی به خوبی می توانند فضای محیط را تبدیل به مرکز توجهات کنند. درواقع می توان گفت این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های طرح های سه بعدی است. البته استفاده از کاغذ دیواری هندسی سه بعدی برای تمام دیوارها ایده چندان خوبی نیست!

کاغذ دیواری هندسی ترکیب چند رنگ

کاغذ دیواری های هندسی که از چندین رنگ تشکیل شده اند می توانند فضا را سرشار از نشاط کنند. شاید دیگر لازم نباشد که در مورد اهمیت رنگ ها در دکوراسیون منزل برایتان بگوییم زیرا رنگ عنصر اصلی در چیدمان و دکواسیون منزل محسوب می شود. استفاده از کاغذ دیواری هندسی دارای رنگ های متنوع علاوه بر افزایش انرژی محیط می تواند به نوعی تکمیل کننده رنگ های به کار رفته در محیط باشد و از این رو فضا را هارمونیک جلوه دهد.

کاغذ دیواری هندسی ترکیب چند رنگ

کاغذ دیواری هندسی نامتقارن

کاغذ دیواری ها همیشه از اشکال متقارن تشکیل نمی شوند. برخی از طرح های کاغذ دیواری دارای الگوهایی هستند که مانند کاغذ دیواری های سبک کلاسیک تکرار نمی شوند. این نوع از کاغذ دیواری ها یا پوسترهای دیواری بهترین انتخاب برای منازلی ست که از دکوراسیون کاملاً مدرن پیروی می کنند. بعلاوه این طرح ها به این دلیل که فضای خالی بیشتری دارند مناسب افرادیست که طرفدار طرح های خلوت تر هستند.

خرید کاغذ دیواری با اشکال هندسی مختلف

کاغذ دیواری اشکال هندسی شرکت دکورچوب یکی از انواع مدرن و پرطرفدار کاغذ دیواری ست که شاید با تصورات ما از کاغذ دیواری که برگرفته از نقوش کلاسیک است متفاوت باشد. استفاده از  این نوع از کاغذ دیواری ها به دلیل که قابلیت ست شدن بالایی با انواع فضاها دارند محدود به فضای خاصی نیست از این رو روز به روز بر محبوبیت طرح های هندسی افزوده می شود. گذشته از این انتخاب کاغذ دیواری اشکال هندسی به دلیل خاص بودن فضای مورد نظر را از سایر فضاهای منزل جدا می کند و آن را تبدیل به مرکز توجهات خواهد کرد. بنابراین، کاغذ دیواری های اشکال هندسی شاید یکی از گزینه های ایده آل برای تحول دکوراسیون کسل کننده باشد.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *