برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

اصطلاحات پارکت لمینت که هنگام خرید ممکن است با آن مواجه گردید چیست؟

27 / نوامبر / 2019

اصطلاحات پارکت لمینت

رایج ترین اصطلاحات پارکت لمینت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید محصولی را خریداری نمایید و پیش فروشنده که رفتید آنقدر از کلمات و اصطلاحات جور واجور فروشنده آنقدر گیج تان کرده باشد به طوری که باعث شود دیگر خیر خرید آن جنس بگذرید، اما بایستی عرض کنیم اگر این مشکل برای تان پیش آمده باشد شما در این موضوع تنها نیستید و برای هرکس دیگری هم این مشکل قبلا احتمالا پیش آمده است.

پارکت لمینت روشن

اگر روزی برای خرید پارکت لمینت هم این نیت را داشته باشید قطعا با اصطلاحات زیادی مواجه می گردید که ما در دکورچوب سعی کرده ایم تمامی این اصطلاحات را یکجا برای شما جمع آوری نماییم پس با ما همراه باشید.

ACپارکت لمینت

اولین موضوعی که هنگام خرید پارکت لمینت خیلی با آن مواجه می گردید بحث AC ها هست. AC ها یا همان کلاس بندی پارکت لمینت مقاومت سطح پارکت لمینت در برابر سایش و همین طور ثابت ماندن سطح پارکت لمینت را نشان می دهد. اما در ایران پارکت لمینت هایی که موجود هستند یا AC3 هستند و یا AC4 در جه بندی ۳ برای مکان هایی که رفت و آمد آن ها کم است قابلیت استفاده دارد.مکان هایی مثل اتاق خواب ها و راهروها و یا منازل مسکونی که در آن ها تردد کم است مناسب می باشد.

اصطلاحات پارکت لمینت می تواند در انتخاب بهتر به شما کمک کند

درجه بندی سطح ۴ برای مکان هایی است که رفت و آمد در آن ها زیاد است مثل مغازه ها، شرکت ها و یا منازل مسکونی پرتردد. البته لازم به ذکر است که پارکت لمینت های AC5 هم موجود می باشند که برای مکان های بسیار پر رفت و آمد مثل ایستگاه های مترو و فرودگاه و… هستند که البته این نوع از پارکت لمینت ها در ایران نمی باشند.

مغزی پارکت لمینت یا اچ دی اف

مغزی یا همان لایه اچ دی اف قسمت اصلی و مرکزی هر پارکت لمینت می باشد که به نوعی استحکام پارکت لمینت به آن متصل می باشد. HDF به شکل کلی یعنی فیبر با چگالی بالا، از آنجایی که پارکت لمینت ها تحت فشار قرار می گیرند حتما بایستی از HDF استفاده گردد. متاسفانه در بسیاری از موارد دیده شده است که برخی از تولید کنندگان به جای اچ دی اف که فیبر با چگالی بالا، از ام دی اف که فیبر با چگالی متوسط استفاده می کنند. این موضوع به نوعی خیانت به مصرف کننده است و باعث می گردد که عمر پارکت لمینت کاهش یابد. ما در دکورچوب صرفا از پارکت لمینت هایی با برندهای معتبر همچون ایشیک، هیرو، ایزوفام و مورلند را به مشتری معرفی می کنیم تا مشتری ها دچار مشکل نگردند.

با دانستن اصطلاحات پارکت لمینت بهتر خرید کنید

لایه دکوراتیو

اگر از مغازه دار هستید و قصد خرید پارکت لمینت را دارید چنین موضوعی را شنیدید خیلی تعجب نکنید. لایه دکوراتیو در حقیقت همان لایه ای است که شما بر روی پارکت لمینت می بینید و زمانی که می خواهید خرید کنید بر اساس آن پارکت لمینت را انتخاب می کنید. این لایه بر روی پارکت لمین پرس شده و لایه دکوراتیو نام گذاری می گردد.

حتما بخوانید: لایه های پارکت لمینت چگونه هستند ؟ لایه های پارکت لمینت چگونه بر کیفیت تاثیر گذارند ؟

OVERLAY یا لایه محافظ

یک لایه شفاف و بی رنگ است که بر روی پارکت لمینت قرار می گیرد. داشتن این لایه برای پارکت لمینت ها بسیار لازم و ضروری می باشد و موجب طول عمر پارکت لمینت ها می گردد. متاسفانه برخی از پارکت لمینت هایی که در ایران تولید می شوند به علت عدم استفاده از این لایه عمر بسیار کمی دارند و بعد از مدت کوتاهی استفاده نابود می گردند و در شرکت دکورچوب به هیچ وجه پارکت لمینت هایی که این لایه را ندارند به فروش نمی رسند.

پارکت تمام چوب

کلیک های پارکت لمینت

کلیک در حقیقت از مهمترین قسمت های هر پارکت لمینت می باشد در صورتی که پارکت لمینتی دارای کلیک های ضعیف باشد پس از مدتی دار درز و باز شدن می گردد.در قدیم به پارکت لمینت ها پارافین می زدند تا پارکت لمینت ها راحت تر در هم قفل شوند اما امروزه پارکت لیمنت های با کیفیتی چون ایشیک از روغنی گیاهی به نام ایزوواکس استفاده می کنند.

اصطلاحات پارکت لمینت برای نصابان

کلاس انتشار یا EMISSION CLASS

به شکل کلی سه کلاس E1 ،E2 ،E3 برای هر پارکت لمینتی داریم و هر کدام از این استاندارد ها میزان انتشار گاز سمی فرمالدهید را مشخص می کنند. سطح E1 یک سطح کاملا بی خطر برای انسان ها می باشدکه در پارکت لمینت هایی اروپایی رعایت می گردد.اما متاسفانه در بسیاری دیگر از پارکت لمینت ها این موضوع رعایت نمی گردد و حتی در بسیاری از پارکت لمینت ها دیده شده است که روی کارتن بیان هم نشده است.

جمع بندی

اصطلاحاتی که برای پارکت لمینت استفاده می گردد بسیار زیاد است اما ما در این جا سعی کردیم، اصطلاحاتی را که هنگام خرید، مشتریان  با آن  مواجه می گردند را شرح دهیم و برای آنکه یک پارکت لمینت با کیفیت تهیه کنید بایستی این اصطلاحات را بدانید و از فروشنده بخواهید که پارکت لمینتی را معرفی نماید که استانداردهایی که در بالا شرح داده شد را داشته باشد.

اصطلاحات پارکت لمینت که هر کسی باید بداند

مقالات مرتبط

پارکت لمینت ضد آب چیست؟ چگونه پارکت لمینت ضد آب را تشخیص دهیم؟

۸ اشتباه رایج هنگام استفاده از پارکت لمینت بایستی از آن ها اجتناب کرد

اشتباهات رایج هنگام نصب پارکت چیست؟چگونه از این اشتباهات دوری کنیم؟

نقش پارکت لمینت در بازسازی منزل چیست؟ و از چه نوع پارکت لمینتی برای بازسازی منزل استفاده کنیم بهتر است؟

نصب پارکت لمینت بر روی پله را به چه صورت انجام دهیم ؟ چگونه یک نصب زیبا و بدون نقص داشته باشیم؟

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.