برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

دکوراسیون اتاق نشیمن و نکاتی ریزی که در طراحی نباید از آنها غافل بود

16 / اکتبر / 2019

دکوراسیون اتاق نشیمن 

اتاق نشیمن مرکز اصلی هر خانه ای است و محلی است که اعضای خانواده را در کنار هم جمع می کند تا در آن لحظات خوش خانوادگی شان را ثبت کنند؛ از آنجایی که اتاق نشیمن برای برگزاری شب نشینی های خودمانی و صمیمانه است و بیشتر کارهای روزانه نظیر مطالعه روزنامه، مجله و کتاب و گپ و گفت های خودمانی افراد یک خانواده در آن انجام می گیرد.

معمولا دکوراسیون اتاق نشیمن را با ساده ترین و راحت ترین وسایل مثل مبل راحتی و نورپردازی مناسب انجام می دهند و علاوه بر آن در اتاق نشیمن هر خانه ای یک قفسه کوچک کتابخانه و تلویزیون هم قرار گرفته است در حقیقت هدف از ایجاد این همه راحتی و آسایش در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن تنها برای اعضا خانواده ها نیست چرا که در چنین فضاهای خودمانی شما از اقوام درجه یک خود هم پذیرایی می کنید و با این کار حسی خوب و مثبت را در مهمان خود ایجاد خواهید کرد و به همین جهت باید شما بیشتر از گذشته به سبک و طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن منزل تان توجه داشته باشید تا در این مکان دنج از دورهمی های خانوادگی تان بیشتر لذت ببرید.

دکوراسیون اتاق نشیمن 3

در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن تان از انجام این کارها غافل نباشید

همه وسایل های ضروری نظیر وسایل خیاطی، کامپیوتر، وسایل بازی و… را که می توانید به راحتی در پیش مهمان های غیر رسمی خود استفاده کنید را در دسترس بگذارید.

نحوه چیدمان مبلمان ها را به گونه ای در نظر بگیرید تا زمانی که با اعضای خانواده تان دور هم جمع هستید احساس کنید در یک جلسه میز گرد حضور دارید و با این کار با ایجاد حس مشارکت در همه افراد، از گفتگوهای خانوادگی تان بیشتر لذت ببرید.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که در زمان چیدن مبلمان ها و سایر وسایل اتاق نشیمن به شکلی این کار را انجام دهید تا به راحتی و بدون دردسری همه افراد خانواده در آن رفت و آمد کنند و سایر وسایل را در قسمت خلوت و دنج اتاق نشیمن بگذارید و یا می توانید از کمد و قفسه های زیبا برای مرتب کردن وسایل تان استفاده کنید و با این کار هم وسایل را سریع تر پیدا می کنید و هم به زیبای دکوراسیون اتاق نشیمن کمک کرده اید.

حتما بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی منزل و ۱۰ عامل ایجاد بی نظمی در آن

حتما به این مورد توجه داشته باشید هدف شما از چیدن مبل و صندلی ها برای یک جلسه کاری نیست بلکه برای هم فکری بیشتر با یکدیگر است و برای اینکه صمیمیت بیشتری بین خانواده تان برقرار شود باید مرکز توجه افراد به سمت تلویزیون، شومینه و یا یک منظره یا چشم اندازی زیبا باشد، گرچه لازم و ضروری است که کانون توجه افراد را در قسمتی از اتاق نشیمن در نظر بگیرید که نور زیاد مانع از دیده شدن تلویزیون نشود و چشم افراد خانواده تان را اذیت نکند.

دکوراسیون اتاق نشیمن 11

حتما معماران و طراحان نقشه ساختمانی باید در زمان ساخت هر خانه ای، اتاق نشیمن را در قسمتی از نقشه قرار بدهند تا امکان دسترسی آسان بین آشپزخانه و اتاق خواب ها به آن فراهم باشد. البته در بعضی از خانه ها و مخصوصا خانه های کوچک اتاق نشیمن و پذیرایی ادغام شده است اما اگر خانه شما بزرگ است و اتاق نشیمن از اتاق پذیرایی تفکیک شده است دیگر نباید اتاق نشیمن در معرض دید اتاق پذیرایی قرار داشته باشد.

دکوراسیون اتاق نشیمن 14

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

هیچ وقت کوچک بودن اتاق نشیمن به معنی عدم طراحی دکوراسیون خوب آن نیست شما می توانید با کمی خلاقیت به خوبی این کار را انجام دهید برای این کار در درجه اول به روشنایی اتاق نشیمن تان توجه کنید و سعی کنید از پرده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک استفاده کنید که رنگ آن روشن باشد و از همه مهمتر اینکه به خوبی نور را از خود عبور بدهد و پس از آن با در نظر گرفتن متراژ نشیمن، از مبل های بزرگ یا کوچک استفاده کنید و هرگز از مبل های زیاد و بزرگ برای اتاق های کوچک استفاده نکنید چون با این کار هم نمای اتاق زشت می شود و هم رفت و آمد را می تواند برای همه سخت کند.

دکوراسیون اتاق نشیمن

البته از فرش هم نباید غافل باشید هیچ وقت برای طراحی دکرواسیون اتاق نشیمن کوچک با توجه به متراژ دقیقی که دارد فرش نخرید و سعی کنید فرش را در متراژی تهیه کنید که فقط قسمت وسط نشمین را بپوشاند مثلا اگر اتاق نشیمن شما ۱۲ متر است از فرش ۹ متری باید استفاده کنید، چرا که تجربه به دفعات ثابت کرده است با این کار خانه را می توان تا حدی بزرگتر نشان داد گرچه خانه شما چه بزرگ باشد یا کوچک در هر صورت می توانید اتاق نشیمن تان را در سبک های کلاسیک و مدرن و یا حتی به سبک ایرانی طراحی کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن

کار طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن معمولا با استفاده از روش های زیر انجام می شود:

  • جدا کردن نشیمن از پذیرایی با استفاده از مبلمان راحتی
  • تفکیک سقف یا سبک نورپردازی اتاق نشیمن از اتاق پذیرایی
  • تفکیک نشیمن و پذیرایی با استفاده از طرح دیوارپوش یا کاغذ دیواری

حتما بخوانید: تاثیر کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه ها، ۷ ایده برای نصب کاغذ دیواری منزل، مناسب ترین کاغذ دیواری برای منزل مان کدام است؟

دکوراسیون اتاق نشیمن 13

دکوراسیون اتاق نشیمن کلاسیک

هنوز طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک کلاسیک یا سنتی بین مردم دنیا و مخصوصا ایرانی ها طرفداران زیادی دارد و حتی افراد خاص پسند و لاکچری از آن استقبال می کنند معمولا در سبک کلاسیک از رنگ های سرد مثل کرم، سفید، قهوه ای و… استفاده می کنند و از مبلمان های سلطنتی در طراحی اتاق نشیمن کلاسیک بیشتر کار می رود و علاوه بر آن از وسایل دیگری چون تابلو فرش و تابلوهای نقاشی به سبک کلاسیک و آباژور و گرامافون و… زیادی استفاده می شود.

دکوراسیون اتاق نشیمن ایرانی

در این سبک از طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن قطعا یکسری از علائم و نمادهای ایرانی را می توانید ببینید و علاوه بر آن هنر کهن و اصیل فرش دست بافت به خوبی، به چشم می آید و مخصوصا مبل قالی که این روزها در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن ایرانی بسیار زیاد به کار می رود رفته رفته جای مبل استیل و کلاسیک را دارد می گیرد؛ امروزه با تلفیق فرش و مبل با یکدیگر به دکوراسیون اتاق نشیمن ایرانی وجه دیگری بخشیده و به زیبایی آن افزوده است.

حتما بخوانید: دکوراسیون خانه های ایرانی ، کدام موارد در دکوراسیون خانه های ایرانی چشمگیر هستند؟

نتیجه گیری

در نهایت قصد ما در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن در هر یک از سبک های کلاسیک، مدرن و ایرانی در این است که اتاق نشیمن خانه خود را به زیباترین شکل ممکن و با استفاده از خلاقیت خودمان طراحی کنیم اما هدف اصلی ما باید ایجاد فضایی صمیمی و خودمانی برای کسب آسایش و آرامش بیشتر باشد و به همین خاطر تمیزی و چیدمان صحیح در آن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، از این رو برای انجام این کار باید محیط خانه و اتاق نشیمن تان را به دقت بررسی کنید و کارهای لازم را برای طراحی دکوراسیون انجام دهید.

دکوراسیون اتاق نشیمن 9

دکوراسیون اتاق نشیمن 10

دکوراسیون اتاق نشیمن 12

اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن 5

دکوراسیون اتاق نشیمن 6

دکوراسیون اتاق نشیمن 7

دکوراسیون اتاق نشیمن 8

مزایای دریافت خدمات از دکور چوب چیست؟

  • سرعت عمل در نصب با نصابان حرفه ای
  • گارانتی با کیفیت بودن محصول
  • گارانتی برگشت وجه در صورت هر گونه عیب و نقص فنی کالا
  • ما به شما متعهد خواهیم بود

تلفن های تماس با ما        ۲۲۳۹۲۷۱۸-۰۲۱

مقالات مرتبط

اتاق خواب مستر را با رعایت اصول چیدمان صحیح کاملا بی عیب و نقض کنید

دکوراسیون چوبی ، زیباترین و شیک ترین دکوراسیون منازل مدرن با استفاده از متریال های چوبی

دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی چگونه انجام می شود؟ از کدام گزینه ها برای ایجاد فضایی مدرن در خانه های ایرانی بهره ببریم؟

دکوراسیون پست مدرن چیست؟ عناصر اصلی و مهم در دکوراسیون پست مدرن و نحوه ی چیدمان آن

دکوراسیون سنتی در خانه های مدرن امروزی، چگونه سبک سنتی را در منازل امروزی خود مورد استفاده قرار بدهیم؟

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.