دسته‌بندی نشده

۱۷ روش خلاقانه و جالب برای کادو روز مادر

کادو روز مادر

۱۷ ایده کاربردی و راحت که دست کمی از  کادوهای گران قیمت در روز مادر ندارند. حتما نباید به مناسبت روز مادر به دنبال هدایا قیمتی باشید. در نظر بسیاری از مادران بهترین کادو روز مادر تجربه لحظه های ناب و فراموش نشدنی در کنار فرزندان شان است. هر لحظه با نشاندن گل لبخند زیبای صمیمیت بر لبان مادرتان می توانید بهترین و قیمتی هدیه را به او تقدیم کنید.

۱۷ ایده خوب برای کادو روز مادر

۱- در کنار مادرتان آشپزی کنید

هر دختری لذت و شیرینی آشپزی در کنار مادر خود را تجربه کرده است اگر در این روز در خانه هستید حتما این کار را تکرار کنید مادرها از اینکه در زمان آشپزی دخترشان در کنارشان باشد واقعا لذت می برند. البته حتما لزومی ندارد تا در زمان آشپزی دختر خانه کنار مادر حضور داشته باشد اگر شما اکنون مردی جوان هستید هم می توانید در کار پخت و پز با مادر عزیزتان مشارکت کنید و حس مادرتان را در زمان آشپزی قدری تجربه کنید تا ببینید بیشتر طعم خوش غذا از عصاره وجود عشق مادری است تا ادویه های مختلف درون آن.

۲- مادرتان را در خرید همراهی کنید

هیچ چیزی بهتر از این نیست در زمان خرید منزل در کنارش باشید تا برای مدتی هر چند کوتاه هم که شده اجازه راحتی بیشتری را به او بدهید و شما کارها را با نظارت او انجام دهید. اگر مادرتان مجبور است خرید روزانه خانه را به تنهایی انجام می دهد او را در این روز همراهی کنید، هیچ چیزی به اندازه همراهی شما به قصد کمک نمی تواند مادرتان را خوشحال کند.

۳- با هم لذت بردن را تجربه کنید

اگر واقعا سرتان شلوغ است و زمان زیادی در منزل نیستید و تا دیر وقت سرکار هستید و زمانی که به منزل بر می گردید مجبور هستید تا شام تان را تنهایی میل کنید ترجیحا در روز مادر در صورت امکان مرخصی بگیرید و در زمان سرو غذایی که مادرتان با عشق برای تان پخته است را در کنار او میل کنید. یکی از با ارزش ترین هدایای دنیا برای هر مادر لذت بردن از وجود فرزندانش در کنار خودش است و چه خوب است که در کنار هم از لذت با هم بودن بهره مند شوید.

تزیین غذا

۴- برای مادرتان وقت ماساژ رزرو کنید

آنقدر که مادرتان در خانه فعالیت می کند تا شرایطی آرام و سالم را برای تان فراهم کند هیچ کس دیگری حتی اگر هم بخواهد نمی تواند چنین کاری را انجام دهد. وجود فضای زندگی تمیز و مرتب همراه با آرامش روانی برای اعضا خانواده در کنار بوی خوش غذایی که هر کسی در مسیر برگشت به خانه در آرزوی آن است حاصل زحمات و فعالیت های زیاد و حتی طاقت فرسای مادرتان است پس همیشه نمی توانید او را در زمان برگشت به خانه سرحال ببینید. اگر می خواهید برایش کادو روز مادر تدارک ببینید می توانید با تعیین وقت یک جلسه ماساژ او را بی اندازه خوشحال کنید. ماساژ فوق العاده می تواند به آرامش عضلات مادرتان که ساعت های طولانی مشغول به کار است کمک کند.

طراحی و تزیین لوازم منزل

۵- برای مادرتان وقت آرایشگاه بگیرید

تجربه ثابت کرده است که زنان ایرانی بی حد و اندازه برای زندگی خود و مخصوصا برای آرامش فرزندان شان حاضر به فداکاری هستند و غالبا بیشتر خانم ها پس از بچه دار شدن و بزرگ شدن بچه های شان به ندرت به خود فکر می کنند. اگر مادرتان خیلی خسته و گرفتار کارهای خانه است و درگیری پیش از حد اجازه نمی دهد تا او برخی از کارهای شخصی و زنانه خود برسد می توانید برای اول از آرایشگاه وقت بگیرید. اگر شما به عنوان یک خانم یا آقا چنین کاری انجام دهید تغییرات خوبی در روحیه مادرتان ایجاد خواهید کرد و این تغییر روحیه می تواند باعث ایجاد حس امید و زیبایی بیشتر در او شود. شرایطی را فراهم کنید تا مادرتان یک روز را برای خودش باشد تا بدون دغدغه فکری مثل دخترهای مجرد به آرایشگاه برود و مثل ملکه ها به خانه بازگردد.

براشینگ

۶- با مادرتان به شنا و قایقرانی ببرید

هیچ چیز به اندازه ورزش نمی تواند سلامت بدن را احیا کند مخصوصا ورزش های پر مهیج چون شنا و قایقرانی. ورزش هایی که وابسته به آب هستند در کنار این که ورزش به حساب می آیند کاملا سرگرم کننده هم هستند و غالبا همه افراد به اینگونه ورزش ها علاقه خاصی دارند و مخصوصا اینکه خستگی شما را می تواند از بدن بیرون کرده و روحیه تان را تازه تر هم کند. شنا و قایقرانی هر دو برای مادرانی که وقت زیادی را خانه می گذراندند مناسب است و اگر در فکر این هستید که کاری جدید برای روز مادر انجام دهید می توانید مادرتان را با خودتان به قایقرانی و یا شنا ببرید.

۷- در اماکن تاریخی همراه با او به گشت و گذار بروید

به ندرت پیش می آید که کسی همه قسمت های شهر و زادگاه خود را گشته باشد خوب است که برای ایجاد تنوع در کارهایی که در کنار تهیه روز مادر انجام می دهید او را به یکی از اماکن تاریخی شهر خود ببرید و گشت و گذار چند ساعته داشته باشید. ایرانی کشور است که در همه قسمت های آن و در هر شهری آثار و اماکن تاریخی زیادی وجود دارد که می تواند بهانه ای خوب برای بردن مادرتان به یک جای جدید و تازه به حساب بیاید.

۸- مادرتان را به کنسرت ببرید

برای روز مادر می توانید بلیط کنسرت تهیه کنید و بدون اینکه مادرتان متوجه شود می توانید او را به طور کاملا اتفاقی غافل گیر کنید. هیچ چیزی بهتر از این نیست که مادرتان را در یک جو شاد و صمیمی که با تاریخ تولدش تناسب دارد قرار دهید.

۹- مادرتان را به خرید لباس ببرید

مادران در بیشتر اوقات یا قید خریدهای شخصی خود به خاطر خریدهای فرزندان شان می زنند و یا کمتر از حد انتظار خرید می کنند. یکی از بهترین کادوهای روز مادر که می تواند برای هر دختر و پسری شیرین باشد این است که دست مادر خود را بگیرد و به خرید ببرد. هیچ چیزی به اندازه اینکه کارت عابر بانک پر از پول خود را به مادرتان بدهید تا بدون دغدغه فکری بای خودش خرید کند نمی تواند برای او لذت بخش باشد. تا دیروز مادرتان دستتان را می گرفت و می برد خرید و برای تان بریز و بپاش داشت اکنو شما برایش بریز و بپاش کنید. خرید لباس برای هر زنی خوشحال کننده است و اگر در روز مادر چنین اقدامی کنید برای مادرتان تبدیل به خاطر خوشی خواهد شد.

۱۰- با مادرتان به آتلیه عکاسی بروید

یک روش خوب غافل گیری برای روز مادر که می تواند برای مادرتان جالب باشد این است که در فضاهای اتفاقی قرار دهید و از او عکس بگیرید. معمولا عکس های اتفاقی و غیر منتظره از زیباترین عکس های هر کسی می تواند باشد. حتی می توانید برای بهتر انجام شدن کارتان با یک عکاس حرفه ای مشورت کنید و در صورت لزوم برای داشتن عکس های تمیز و با کیفیت تر در فضای از پش طراحی شده در آتلیه عکاسی از عکس یادگاری بی اندازید.

۱۱- یک روز را بگذارید برای خودش باشد و راحت بخوابد

همیشه مادرها در حال فداکاری برای اعضا خانواده خود هستند و طبیعی است که آنها را گاهی خسته ببینیم. مخصوصا اینکه خانه داری با این یک شغل تمام وقت به حساب می آید ولی هیچ حقوق و مزایا و یا مرخصی برای آن تعریف نشده است. اگر مادرتان واقعا خسته است یک روز را بگذارید برای خودش باشد و به جای اینکه او در خدمت خانواده باشد شما تصمیم بگیرید در خدمت او و خواسته هایش باشید. اجازه دهید یک روز مال خودش باشد و هر کجا می خواهد برود و اگر لازم بود بخوابد و کمی بیشتر استراحت کند و در مقابل شما هم تمام کارهای او را انجام دهید.

نظافت منزل

چه خوب است زمانی که مادرتان در حال استراحت است همه کارهای خانه دارید انجام می دهید و تمام خانه را برق می اندازید و علاوه بر آن غذای مورد علاقه او را تدارک ببینید و یک میز شام با طراحی شیک و زیبا را فراهم کنید. این کار به هر مادر احساس آرامش و رضایت بیشتری می دهد و از اینکه توانسته یک روز را با اعتماد کامل به فرزندانش استراحت کند بیشتر به مادر بودن خود افتخار می کند.

طراحی دکوراسیون منزل در روز مادر

آشپزی

۱۲- او را به دوچرخه سواری ببرید

از جمله مشکلاتی که مادران با آن همیشه درگیر هستند نداشتن وقت کافی برای ورزش کردن است و اگر برای آن زمانی را اختصاص نداده باشند داشتن عضلات ضعیف و ضعف های جسمانی امری طبیعی تلقی می شود. می توانید برای حل این مشکل برای مادرتان یک دوچرخه بخرید و به آن این فرصت را بدهید تا به خاطر وجود دوچرخه همیشه بهانه ای برای تفریح و ورزش خودش در دسترس داشته باشد. اما اگر مادرتان اهل چنین کاری هم نبود هرازگاهی خودتان دست او را بگیرید و دوچرخه سواری ببرید.

تزیین دوچرخه

۱۳- برای بردن او به پیک نیک برنامه ریزی کنید

مادران بیشتر وقت خود را در خانه صرف می کنند و برای ایجاد یک تغییر در روحیه آنها خوب است که قبل از وز مادر تدارکات لازم برای پیک نیک را در روز مادر پیش بینی کنید تا با این کار روحیه او را در یک تفریح و استراحت یک روز بهبود ببخشید.

پیک نیک

۱۴- او را به سینما یا تئاتر ببرید

اگر مادرتان به سینما یا تئاتر علاقه مند است می توانید او را به تماشای فیلم یا بازی مورد علاقه اش دعوت کنید. البته می توانید باز در اینجا هم او را بدون اینکه اطلاع داشته باشد در این فضا قرار دهید تا غافل گیر شود. مطمئن باشید تماشای آن فیلم برای او به یادماندنی و خاطره انگیز خواهد شد.

تئاتر و سینما

۱۵- او را به پیاده روی ببرید

هر شخصی برای رهایی از درد مفاصل، مشکلات قلبی، استرس و افسردگی لازم است که در طی هفته حداقل دو تا سه بار پیاده روی خود را داشته باشد اما از آنجایی که مادران در اغلب موارد در خانه حضور دارند و ممکن است در زمان استراحت، خواب نیمروزی رای ترجیح دهند طبیعتا پس از آن وقتی برای پیاده روی ممکن است نگذارند در نتیجه خوب است که در طی روزهای هفته و ماه مجبور به پیاده روی کنید و حتی برای این منظور در روز مادر او را به همراه خود به پیاده روی ببرید.

به دامن طبیعت بروید

۱۶- او را به باغ گیاه شناسی ببرید

حتی می توانید مسیر پیاده روی خود و مادر غزیزتان را جایی انتخاب کنید که پر گل باشد تا به او احساس بهتری را هدیه داده باشید. باغ گیا شناسی که پر از گل و گیاه های مختلف است و چیزی شبیه به جنگل و دشت و دمن های پر گل را دارد مکان کاملا مناسبی برای بردن او به آنجا در روز مادر خواهد بود.

گلستان

۱۷- باغچه طراحی کنید

یکی از معضلات خانه های امروزی این است که با رشد جمعیت بیشتر خانه های بزرگ و دلباز و حیاط دار قدیم تبدیل به خانه های نقلی و آپارتمانی امروزی شده است. در گذشته خانم های خانه اگر زمان زیادی در منزل می ماندند از وجود حیاط بزرگ، حوض و حوضچه، باغچه و گل و درخت بهره مند بودند در حالی که در خانه های آپارتمانی خبری از این مزایا نیست در نتیجه برای هدیه روز مادر خوب است یک فضای سبز خود و در اندازه مناسب برای فضای منزل پیش بینی و طراحی کنید.

کاشت گل و گیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *