مقالات

رنگ بندی پارکت لمینت

رنگ بندی پارکت لمینت ها شامل رنگ های زیادی از تیره ترین و تا روشن ترین ها را شامل میشود، از این رو که انتخاب رنگ مناسب برای پارکت لمینت محیط کار به نسبت دشواری است، تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله به شما عزیزان کمک کنیم تا با نکات مهم و کاربردی انتخاب رنگ آشنا شوید و در نهایت بتوانید بهترین مدل و طرح و رنگ را هنگام خرید پارکت لمینت خود انجام دهید.

بهترین رنگ برای کف خانه

انتخاب رنگ مناسب برای کفپوش خانه در کنار انتخاب رنگ کاغذ دیواری و قرنیز اهمیت بالایی دارد و نه تنها معیاری برای اندازه گیری و پی بردن به ذوق و سلیقه صاحب خانه خواهد بود، بلکه به طور مستقیم با احساس آرامش و آسودگی خاطری که برای افراد ساکن در خانه ایجاد میکند نیز ارتباط دارد، به این ترتیب باید دقت بیشتری بهترین رنگ کفپوش برای خانه در انتخاب آنها شود.

بهترین رنگ برای کف خانه

حال که به اهمیت انتخاب رنگ بندی مناسب برای پارکت لمینت پی بردیم، میدانیم که نخستین گام انتخاب رنگ کفپوش هنگام خرید میباشد، اینجاست که داشتن اطلاعات دقیق از کاربرد کفپوش های تیره یا روشن و نحوه ست کردن آنها ب سایر المان های درون خانه اهمیت زیادی پیدا میکند؛ بیشتر افراد بعد از رسیدن به این مرحله از ما میپرسند که پارکت لمینت تیره بهتر است یا روشن؟

پارکت لمینت با رنگ تیره

پارکت لمینت رنگ تیره یا به طور کلی کفپوش های تیره رنگ انتخاب پر ریسکی هستند، زیرا برای تمام فضاها نمیتوان از آنها استفاده کرد و همچنین تا حدی فضای خانه شما را هم تیره و کوچک میکنند، بنابراین استفاده از آنها در فضاهای کوچک یا اتاق‌هایی که تاریک و کم نور هستند توصیه نمیشود، اما این نکته را نیز همواره به خاطر داشته باشید که رنگ های تیره نسبت رنگ های روشن بیشتر کثیفی را نشان میدهند.

پارکت لمینت با رنگ روشن

رنگ های روشن اما برای هر فضایی قابل استفاده هستند و شما میتوانید براساس رنگ کاغذ دیواری و یا نورگیر بودن یا نبودن محیط خو آنها را انتخاب کنید، پارکت لمینت رنگ روشن جزو پرطرفدارترین رنگ ها در بین خانواده های ایرانی است.

رنگ بندی پارکت آرتا

همان طور که میدانید در بین برندهای مختلف، پارکت لمینت آرتا جایگاه ویژه ای داشته و میتوان گفت محبوب ترین برند ایرانی محسوب شده که به علت کیفیت بالا فروش زیادی را نیز هر ساله ازآن خود میکند و تمام مشتریان ما هنگام خرید این محصول به رنگ بندی آن توجه ویژه ی دارند، بنابراین لیست رنگ هایی که پارکت آرتا در آنها وجود دارد در ادامه برایتان لیست میکنیم، تا بتوانید بهترین و مناسب ترین رنگ را با توجه به دکوراسیون داخلی محیط خود انتخاب کنید.

 • کرم
 • سفید
 • طوسی
 • قهوه ای روشن
 • قهوه ای تیره

بهترین رنگ بندی پارکت لمینت برای خانه چست؟

با اینکه رنگ های تیره و روشن هر کدام کاربرد خاص خود را دارند، اما برای منزل و خانه توصیه ما استفاده از رنگ های روشن میباشد زیرا فضا را دلنشین تر و باز کرده و میتوانید برای اتاقی خاص در منزلتان از پارکت تیره استفاده کنید

بهترین رنگ بندی پارکت لمینت برای خانه چست؟

علاوه بر رنگ بندی مناسب پارکت لمینت، توجه به نورپردازی نیز میتوانید فضای منزل شما را زیبا کند و در صورت انتخاب رنگ تیره برای پارکت، مثل پارکت لمینت قهوه ای و مشکی با استفاده از نور میتوانید تا حدی تیرگی کفپوش ها را تعدیل کنید، توصیه می‌کنم از رنگ‌های گرم برای مبلمان خود بهره بگیرید. این انتخاب فضایی دنج و پر از آسایش را برای شما فراهم میآورد.

انتخاب رنگ پارکت لمینت براساس سبک منزل

سبک‌ های متفاوت و مختلفی برای دیزاین خانه ها وجود دارد و انتخاب رنگ پارکت کاملا وابسته به استایل و سبک استفاده شده در دکوراسیون منزل شما دارد، در اینجا به چند تا از این ایده‌ های عمومی و رایج شاره میکنیم که با کمک آنها میتوانید هم برای انتخاب سبک دکورخانه و هم برای انتخاب رنگ بندی پارکت لمینت مناسب و هماهنگ با هارمونی رنگ های منزلتان استفاده کنید:

 • اگر شما یک استایل ساحلی برای اتاق خود انتخاب کرده اید از پارکت رنگ‌های روشنِ چوبی یا سفید استفاده کنید.
 • رنگ و طرح پارکت آهنگ خاصی به فضا و دکوراسیون اتاق شما میدهد، پس رنگی را انتخاب کنید که با استایل اتاق شما بهترین هماهنگی را ایجاد کند.
 • رنگ پارکت یا پارکت لمینت برای سبک ‌های ساحلی و اسپورت، سفید و روشن، برای دکوراسیون سنتی، آلبالویی و زرشکی و بلوطی و برای دکوراسیون مدرن، رنگ های خاکستری باشد.
 • اگر شما دکور سنتی برای اتاق در نظر گرفته‌اید، از پارکت رنگ ‌های آلبالویی یا رنگ چوب بلوط (رنگی‌ ست مایل به قهوه ‌ای تیره و جگری) بهره ببرید.
 • اگر اتاق یا محل کار شما استایلی مدرن دارد، رنگ‌ های خاکستری و تیره یا مشکی را امتحان کنید.

رنگ مناسب برای پارکت اتاق نشیمن و پذیرایی

در تمام خانه های ایرانی بخش نشیمن یا پذیرایی مهم ترین بخش بوده و بیشتر افراد سعی دارند تا دکوراسیون بخش را به بهترین شکل ممکن در بیاورند، از این رو انتخاب کاغذ دیواری و پارکت لمینت برای این بخش بیشتر از بخش های دیگر اهمیت دارد، رنگ پیشنهادی ما برای استفاده در اتاق پذیرایی شما برای استفاده از پارکت لمینت، رنگ خاص و جذاب فندقی است.

پارکت فندقی، فضای گرم و دل نشینی ایجاد می کند که پیشنهادی مناسب برای اتاق نشیمن یا پذیرایی است و حس طبیعت را به خانه می آورد و یکی از جذاب ترین رنگ های متداول است و اگر دکوراسیون هایی که با این رنگ و سبک کار شده است را ببینید، بدون شک شما نیز یکی از طرفداران جدی پارکت فندقی برای پذیرایی خانه خود میشوید.

نکته: همچنین اگر شما از مبلمان با رنگ های متمایل به سرد مانند بنفش یا آبی در دکور اتاق نشیمن خود استفاده می کنید، در نظر داشته باشید که استفاده از پارکت های به رنگ نسکافه ای نیز، تاثیر زیادی در جذابیت دکوراسیون شما و از بین بردن حس سردی فضا خواهد داشت.

نمونه رنگ های لمینت در سال ۲۰۲۱

رنگ بندی های محبوب پارکت لمینت در سال ۲۰۲۱ در دنیا به ترتیب زیر هستند:

 • رنگ سفید پارکت لمینت
 • رنگ بلوند پارکت لمینت
 • رنگ عسلی پارکت لمینت
 • رنگ طوسی پارکت لمینت مثل فیلی و استخوانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *