مقالات

کاغذ دیواری شاین

کاغذ دیواری شاین دار و  اکلیلی نوع خاصی از کاغذ دیواریست که دارای درخشش و زیبایی ذاتی بسیار چشم نوازی است، کاغذ دیواری های اکلیلی به طور ذاتی درخشان هستند و هیچ ماده اضافی روی کاغذ اضافه نمی شود و کاملاً با کاغذ دیواری هایی که پس از تولید لایه ای دکوری و اکلیل دار روی آن قرار می گیرد متفاوت است. از این رو بسیار زیباتر و شکیل تر از آنها به نظر می رسد و در طراحی دکوراسیون داخلی مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است.

درواقع مراحل تولید و ساختار منحصر به فرد کاغذ دیواری شاین دار بر کیفیت کار افزوده و آن را مناسب جهت استفاده در انواع دیوارها می کند. خرید کاغذ دیواری شاین دار به دلیل زیبایی و مطلوبیت ساخت در فضاهای متفاوت مثل پذیرایی، اتاق خواب و حتی فضاهای تجاری قابلیت استفاده دارد و حتی می توان گفت در فضاهای تجاری بشدت پرطرفدار است. درواقع خاصیت انعکاس نور در کنار ظاهر لوکس این کاغذ دیواری را برای بسیاری از فضا تبدیل به گزینه مناسبی کرده است.

نکات استفاده از کاغذ دیواری شاین دار

در انتخاب کاغذ دیواری اکلیلی برای استفاده در منزل یک سری نکات و ظرائف وجود دارد که در صورتی نادیده گرفته شدن ممکن است از نتیجه کار رضایت کامل را نداشته باشید بنابراین باید این شرایط و نکات را مدنظر قرار داد و از انتخاب کورکورانه اجتناب کرد. این عوامل شامل نور طبیعی، نوع اتاق و استایل کلی می باشد. برخی از کاغذ دیواری ها را می توان در هر اتاقی استفاده کرد ولی در مورد برخی دیگر نکات بیشتری باید رعایت شود.

در نظر گرفتن نور طبیعی در استفاده از کاغذ دیواری شاین

اگر اتاق شما اغلب مملو از نور طبیعی می شود، انتخاب یک کاغذ دیواری اکلیلی ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. در نظر داشته باشید که هدف اصلی تولید کاغذ دیواری شاین انعکاس بیشتر نور است زیرا براقی سطح این نوع از کاغذها نور را بیشتر منعکس می کند و از این رو فضا را روشنتر می کند.

در نظر گرفتن نور طبیعی در استفاده از کاغذ دیواری شاین

حال تصور کنید در اتاقی که نور طبیعی بیش از حدی وجود دارد، استفاده از کاغذ دیواری اکلیلی می تواند نور افراطی در فضا ایجاد کند که می تواند آزاردهنده باشد. بنابراین یا باید در چنین فضاهایی قید خرید این نوع از کاغذها را بزنید و یا سعی کنید با استفاده از پرده های ضخیم تر و یا زیر پرده ای نور طبیعی را کاهش دهید.

تعداد دیوارهایی که می خواهید بپوشانید

نکته بعدی تعداد دیوارهایی ست که قرار است با کاغذدیواری پوشانده شود. برخی مواقع پوشاندن تمام دیوارها با کاغذدیواری اکلیلی می تواند زیباتر باشد درحالیکه در برخی موارد دیگر پوشاندن تنها یک دیوار توصیه می شود. به طور کلی اگر فضای اتاق کوچک است و یا دکوراسیون آن شلوغ است توصیه می شود تنها یک دیوار را کاغذ دیواری کنید.

اتاق های بدون پنجره

کاغذ دیواری اکلیلی بهترین انتخاب برای اتاق های فاقد پنجره است. استفاده از چنین دیوارپوش هایی می تواند نور مصنوعی در فضا منعکس کند و درنتیجه فضا را بسیار بزرگتر و دلبازتر از آنچه که درواقع است نشان دهد. حتی می توانید تمام دیوارهای منزلتان را با این نوع از کاغذدیواری ها پوشش دهید.

اکسنت وال

اگر قصد دارید یک دیوار اکسنت در فضای پذیرایی خود و یا هر گوشه ای از منزل داشته باشید می توانید با کمک کاغذ دیواری شاین بخوبی از پس آن بربیایید. البته در مورد اکسنت وال استفاده از کاغذهای تیره تر توصیه می شود تا هر چه بیشتر توجهات را به سمت خود جلب کند. خواهید دید که چطور یک دیوار به رنگ تیره می تواند یک دکوراسیون خیلی معمولی را تبدیل به دکوراسیون شیک و مدرن کند. البته بهتر است قبل از استفاده و به کارگیری آن موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • اگر دیواری را که بدین منظور در نظر گرفته اید هیچ پنجره ای ندارد در خرید کاغذهای اکلیلی و شاین دار شک نکنید.
  • اگر دکوراسیون منزل بسیار پیچیده ست و وسایل مختلف و ناهمگونی در آن به کار رفته باشد استفاده از کاغذ دیواری اکلیلی پرنقش می تواند شرایط را اندکی سخت تر کند.
  • درصورتیکه تمایل دارید در اتاق خواب اکسنت وال داشته باشید می توانید از آن برای تزئین دیوار پشت تخت استفاده کنید. با انجام این کار دیوار پشت تخت را تبدیل به مرکز توجهات می کنید. می توان با استفاده درست از کاغذ دیواری اکلیلی یک فضای را شیک و لاکچری جلوه داد.

ایده هایی برای استفاده از کاغذ دیواری اکلیلی

اگر همیشه خودتان را در یک اتاق خواب رؤیایی و لوکس تصور می کردید استفاده از کاغذ دیواری داماسک می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. طرح های داماسکی که تک رنگ هستند و دارای زمینه ای اندکی روشن تر از خود طرح می باشند بهترین انتخاب برای اتاق خواب هستند. برای اتاق خواب بهتر است از کاغذ دیواری اکلیلی با پس زمینه محو استفاده کنید. این کار از شلوغ شدن و تعدد رنگ در فضای پذیرایی جلوگیری می کند.

استفاده از کاغذ دیواری شاین برای اتاق کار نیز امکان پذیر است ولی بهتر است از انواع طرح های مدرن برای این منظور استفاده کرد. به طور کلی استفاده از طرح های گلدار مناسب فضای منزل است و در محیط های اداری و تجاری کاربرد کمتری دارد.

برای استفاده از کاغذ دیواری اتاق پذیرایی نیز می توان از این نوع را در قالب اکسنت وال برای پشت تلویزیون و یا برای پوشش تمام دیوارها استفاده کرد. البته نکات استفاده از کاغذ دیواری اکلیلی را قبل از خرید در ذهن مرور کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد مدل های این کاغذ دیواری میتوانید از فروشگاه سایت دیدن کرده و یا با پشتیبانی شرکت دکورچوب تماس بگیرید.

فروشگاه دکورچوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *