برای اطلاع از کد های تخفیف دار لمینت و کاغذ دیواری تماس بگیرید (آفرهای ویژه)

مشاهده

۱۱ روش مختلف طراحی حیاط خانه برای بهار سال ۱۳۹۹

02 / مارس / 2020

۱۱ روش مختلف طراحی گلدان با گل و گیاهان مختلف به مناسبت فرا رسیدن فصل بهار و شروع سال جدید هجری شمسی. تنها روش طراحی حیاط خانه با وجود درختان سر به فلک کشیده و قدیمی نیست. اگر خانه شما تازه ساخت است یا عمر چندانی ندارد و یا حتی امکان کاشت نهال در حیاط منزل تان میسر نیست با استفاده گلدان‌های بزرگ و کوچک به ۱۱ شکل مختلف با گل‌های بنفشه، سنبل، لاله و نرگس و هر گلی دیگری که مد نظرتان باشد می‌توانید حیاط خانه تان را به شکلی کاملا متفاوت طراحی کنید.

۱۱ نمونه طراحی و گل آرایی مخصوص حیاط و ایوان در بهار سال ۱۳۹۹

فصل بهار آغازگر سالی جدید و تازه، همراه با گل‌ها و شکوفه‌های بهاری سرور و شادی را با بدرقه کردن زمستان، سر می‌دهد و بیشتر از هر زمان افراد را به کاشتن و پرورش گل و گیاهان زینتی تشویق می‌کند. اگر شما باغستانی پر از درخت و گل‌های متنوع دارید حتما برای آن برنامه‌های زیادی دارید اما اگر خانه ای کوچک هم دارید با استفاده از ۱۱ روش پیشنهادی با گلدان‌های زیبا می‌توانید گل‌های زیبای بهاری و بنفشه‌های خوش رنگ، با آن رنگ‌های نشاط بخش را به خانه خود دعوت کنید و با وجود گل‌های بهاری حیاط خانه یا ایوان را با شکوه تمام آرایش دهید.

برای شروع سال هم که شده دست از تجملات بردارید و بگذارید تا رقص لاله‌های قرمز و گل‌های آفتابگردان باعث جوانه زدن حس امید به زندگی و روزنه‌ای برای ورود نسیم بهاری به محفل گرم خانوادگی‌تان در عید نوروز ۱۳۹۹ باشد.

با گل آرایی حیاط ، بهار را جشن بگیرید

اگر حیاط خانه‌تان بزرگ است تنها به کاشتن نهال درختان اکتفا نکنید. خوب است برای زیباتر شدن محوطه بیرون منزل برای اینکه به آن حال و هوای بهاری تری داده باشید کاشتن گل‌های رنگارنگ با بوهای معطر را در باغچه و یا در گلدان‌های بزرگ و سنگی در لیست برنامه‌های اصلی‌تان قرار دهید. یکی از بهترین روش‌هایی که به زیبایی خانه تان می‌افزاید این است که در هر کدام از گلدان‌های بزرگ سنگی به جای کاشتن یک نوع گل از چند نوع مختلف و در رنگ های متنوع استفاده کنید تا با این کار جلوه محوطه و مخصوصا ورودی منزل را خیلی باشکوه تر طراحی کرده باشید.

حتی با کاشتن گونه‌های خاص از گل‌ها، خیلی بیشتر از حد تصور توجه هر کسی را به حیاط خود جلب خواهید کرد. همه با شنیدن اسم زیبای لاله به یاد لاله های قرمز می‌افتند اما در کنار لاله‌های قرمز، لاله‌های بنفش را بگذارید تا خود نمای کنند و با افزودن چند شاخه کلاغک یا سنبل انگوری که معمولا کمتر کسی برای دیگری می‌برد را در کنار لاله ها بگذارید. قطعا بوی خوش و روح افزای نرگس زرد با گل های ظریف و نازک بنفشه زرد با یک شاخه گل صد برگ صورتی فضای حیاط را نه تنها زیبا، بلکه پر از احساس‌های قشنگ با یک بغل پر از آرامش فرا خواهد گرفت.

مطمئنا زندگی در چنین خانه‌ای حس دیگری برای‌تان خواهد داشت فقط با کمی هزینه کلی احساس قشنگ را به خانه خود دعوت می‌کنید. فقط برای مراقبت از این گل‌های زیبا به آب نسبتا زیادی نیاز دارید و برای شاداب ماندن آنها لازم نیست که در سایه کامل باشند و وجود نور خورشید به طراوت آنها کمک زیادی می‌کند.

با گل آرایی حیاط ، بهار را جشن بگیرید

استفاده  همزمان از سه ترکیب مختلف گل و گیاه زینتی در کنار هم

شاید شما به کاشتن گل و گیاهان مختلف در باغچه عادت کرده باشید، بد نیست که همان طور که هرازگاهی به شکل دوره‌ای تغییراتی هر چند جزیی در سبک دکوراسیون داخلی منزل تان ایجاد می‌کنید، چنین کاری را هم برای حیاط و باغچه‌های تان هم انجام دهید. یکی از عواملی که می‌تواند به حیاط و همچنین به درخت و باغچه جلوه بدهد وجود گلدان‌های بزرگ به شکل خمره است که آن پر از شاخه‌های گل بزرگ و قد کشیده‌ای است که در کنار هم با وجود رنگ‌ها مختلف چشم نوازی می‌کنند. برای این کار کافی است که سه تا گلدان بزرگ با سه شکل مختلف استفاده کنید.

برای طراحی این گلدان‌ها می‌توانید گل‌های همیشه سبز و پیچک بکارید و با گل های زرد و بنفشه‌های خوش رنگ به آن جلوه بیشتری بدهید. البته وجود شاخه‌های گل بید مشک همچون سنبله‌های با شکوه با وجود شکوفه‌ای سفید صورتی بیشتر حس و حال بهار را با خود همراه کرده است. این گل‌ها به آب نسبتا زیاد و همین‌ طور به نور کامل خورشید در کنار کمی سایه برای رشد نیاز دارند.

استفاده  همزمان از سه ترکیب مختلف گل و گیاه زینتی در کنار هم

سنبل هلندی با بوی بهاری

در کنار سنبل‌های بنفش به شکل خوشه‌های انگور وجود سنبل‌های هلندی و شکوفه‌های زیبا، بوی نسیم و رایحه‌ی بهاری را با خود به همراه آورده‌اند. این سبک از گل آرایی یکی از مناسب‌ترین روش‌های ممکن برای طراحی دکوراسیون حیاط منزل برای بهار سال ۱۳۹۹ می‌تواند باشد.

سنبل هلندی با بوی بهاری

گل های کوچک یا مینیاتوری

یکی از جذاب‌ترین تزیینات گلدان‌های حیاط برای عید نوروز با گل‌های ظریفی چون نرگس‌های زرد و بنفشه‌ها در رنگ‌های مختلف انجام می‌شود که در کنار آنها وجود یک یا چند شاخه سنبل بنفش می‌تواند زینت بخش فضای حیاط منزل‌تان باشد. همان طور که برخی از افراد از گل‌هایی با گلبرگ‌های بزرگ برای طراحی دکوراسیون حیاط منزل استفاده می‌کنند ممکن است برخی دیگر گل‌های ریز و کوچک را که به عنوان گل‌های کوچک و مینیاتوری شناخته می‌شوند را بیشتر بپسندند.

گل های کوچک یا مینیاتوری

گل هایی با عطر بهار

هیچ چیزی قشنگ‌تر از این نیست که وقتی در خانه را باز می‌کنید تا از خانه خارج شوید جلوی راه تان را گلدان‌های پر از گل با رنگ های سفید و بنفش و آبی و صورتی جلوی راه‌تان باشند. گل‌های زیبایی چون لاله و سنبل هلندی و سنبل رومی در حال نواخت سمفونی شاد بهارانه هستند که می‌توانند تاثیر خیلی خوبی بر روی روحیه شما و همه افراد خانواده‌تان بگذارد. حتی این سبک طراحی، شما را شخصی کاملا با سلیقه و اهل طبیعت نشان می‌دهد که همین کار می‌تواند تاثیر خوبی بر روی سبک دکوراسیون و مخصوصا نگرش اطرافیان نسبت به شما داشته باشد.

گل هایی با عطر بهار

توت فرنگی بکارید

می‌توانید در کنا تمام گلدان‌های زیبایی که طراحی کرده‌اید برای یک بار ابتکار عمل به خرج دهید و در یکی از گلدان‌های تان به جای کاشتن گل و گیاه زینتی برز توت فرنگی بکارید. وجود گلدانی که در آن بوته کوچک توت قرنگی قرار دارد پس  از مدتی رویش و رشد توت فرنگی‌های قرمز در گلدان باغچه‌تان را زیباتر می‌کند. حتی می‌توانید در کنار همه این کارها قسمتی از باغچه حیاط خود را به سبزی کاری اختصاص دهید، این کار فضای حیاط را خیلی سرزنده می‌کند.

توت فرنگی بکارید

ساکولنت و آلوئه ورا بکارید

گیاهان زینتی و آپارتمانی تنها متعلق به فضای داخل منزل نیستند و از آنها می‌توانید جهت طراحی و آرایش قسمتی از حیاط و محوطه بیرون منزل‌تان به خوبی بهره ببرید. گیاهانی چون آلوئه ورا و انواع ساکولنت ها یکی از بهترین و پر طرفدارترین انواع گیاهان زینتی هستند که برای شروع سال جدید هجری شمسی برای طراحی حیاط خانه به کارتان بیایند و حتی از این نوع گیاهان زینتی می‌توانید برای طراحی راه پله‌های ساختمان هم استفاده کنید. برخی از افراد به اشتباه ساکولنت ها را با کاکتوس اشتباه می‌گیرند در حقیقت کاکتوس یکی از انواع و زیر مجموعه های گیاه ساکولنت است. ساکولنت یک گیاه گوشتی است که امکان رشد گل‌های رنگی هم بر روی سطح آن هم وجود دارد. اگر به امور پرورش گل و گیاه مهارت داشته باشید می‌توانید کارهای جذاب و خارق العاده‌ای را در زمان پرورش ساکولنت انجام دهید که از داشتن آنها نهایت لذت را ببرید.

ساکولنت و آلوئه ورا بکارید

جایی برای لانه پرنده بین گل های بهاری درست کنید

وجود برخی از پرندگان همچون مرغ و خروس و بلدرچین در حیاط خانه مخصوصا در خانه باغ‌های بزرگ به شدت زندگی را برای تان متفاوت و زیبا می‌کند. اگر در خانه شرایط نگهداری از چنین پرندگانی را به شکل زیاد و گسترده ندارید می‌توانید در حد یک جفت از آنها را نگهداری کنید. یک کار متفاوت دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که یک لانه به شکل دست ساز طراحی کنید و در یکی از گلدان‌های حیاط در نزدیکی لانه پرنده بگذارد. اگر تخم‌های پرنده‌تان را در لانه‌ای که ساخته‌ای بگذارید عاقبت مجبور خواهد شد در همان جا بر روی تخم‌ها بنشیند. فقط مراقب باشید که شرایط لازم را برای راحتی آن فراهم کرده باشید تا کاملا راحت باشد.

جایی برای لانه پرنده بین گل های بهاری درست کنید

گل های به رنگ آفتاب بکارید

گل‌هایی که به رنگ زرد و طلایی هستند به خوبی انعکاس دهنده نور خورشید هستند. برای ایجاد تاثیر بیشتر، خوب است که گل‌هایی با رنگ‌های مایل به زرد و نارنجی و صورتی و بنفش در کنار هم قرار بگیرند و در زمان طلوع آفتاب منظره خوبی را در حیاط منزل ایجاد کنند. البته وجود شکوفه‌های بهاری با رنگ‌های غنی مسلما تاثیر بیشتری نسبت به آنهای که دارای تنوع رنگی کم هستند بر افراد دارند.

گل های به رنگ آفتاب بکارید

گل هایی به رنگ آبی یخی

گل‌های یخی و گل‌های بنفش و گیاهان داروی چون استخودوس که به شکل گل‌های خوش رنگ و با وجود برگ‌های نقره ای در گلدان‌های بزرگ فضای زندگی آپارتمان نشینی را برای شما قابل تحمل تر خواهد کرد. مخصوصا برای خانه های کوچک و نقلی امروزی وجود چنین گلدان‌هایی که در آن گیاهان دارویی با شکل و ظاهری مشابه گل‌های خوش نقش و رنگ بیشتر از چیزی که تصورش را کنید حالتان را بهبود می‌بخشد. حسن این نوع گیاه در این است که به نور کامل خورشید نیاز دارد و به راحتی می‌توانید آن را بر روی تراس بگذارید ولی آب نسبتا زیادی برای نگهداری از آن باید در نظر بگیرید.

گل هایی به رنگ آبی یخی

گل های بنفشه در کنار گیاهان آپارتمانی

لزومی ندارد که حتما یک باغچه پر از بنفشه‌های خوش رنگ بکارید می‌توانید با صرف کمی خلاقیت در یک گلدان به طور همزمان در کنار بنفشه‌های صورتی و زرد از گیاهان آپارتمانی دیگر مثل پپرنیا هم استفاده کنید.

گل های بنفشه در کنار گیاهان آپارتمانی

جمع بندی: بنابراین تنها جای گل، جایی در باغچه‌های دنج و باصفای حیاط نیست می‌توان با گلدان‌های سنگی یا سفالی در اندازه‌های بزرگ و کوچک فضای سبز خوب و ماندگار را با شروع سال نو و با استفاده از گل‌های بهاری طراحی کنید. همان طور که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بارها گفته بودیم ابتکار عمل و خلاقیت تان را به کار بگیرید تا خانه‌ای منحصر به فرد داشته باشید در اینجا هم می‌توانید با استفاده از خلاقیت‌تان و کاشتن همزمان گل و گیاهان مختلف ترکیب جدیدی را بسازید. لزومی ندارد حتما گل‌های رنگی جدا از گیاهان تزیینی کاشته شوند به راحتی می‌توانید گیاهانی که با گل مورد نظرتان از نظر شرایط نگهداری در شرایط یکسان هستند را استفاده کنید.

مقالات مرتبط

طراحی دکوراسیون منزل در بهار ۹۹ را با ۱۵ راه ساده برای خود لذت بخش تر کنید

خانه زیبا خود را با این ۱۱ روش تبدیل به جایی امن، چون بهشت کنید

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون که می تواند منزل تان را زشت کند

طراحی دکوراسیون داخلی منزل و ۱۰ عامل ایجاد کننده بی نظمی در آن

دکوراسیون ساده برای منازل و آپارتمان های معمولی، چگونه با رعایت نکات ساده دکوراسیون خانه خود را به بهترین شکل بچینیم؟

آینه دکوراتیو چه کاربردهایی در دکوراسیون داخلی داشته و چگونه آینه دکوراتیو مناسب منزل خود را انتخاب کنیم ؟

مشاهده نظرات
نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.