کاغذ دیواری

برای مقابله با کرونا ویروس در خانه تکانی شب عید چگونه سطح کاغذ دیواری را تمیز و ضدعفونی کنیم

تمیز کردن کاغذ دیواری و روش های ضدعفونی کردن سطح آن برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس

برای تمیز کردن کاغذ دیواری در دوران بحران کرونا ویروس می‌توانید با آب ژاول به راحتی این کار را انجام دهید. با ترکیب کردن ۱ سی سی وایتکس و ۱۰۰ سی سی آب، ماده آب ژاول ساخته شده و بعد از آن می‌توانید از آن به عنوان یک تمیز کننده خوب و یک ماده ضدعفونی عالی جهت پیشگیری از کرونا دیوارها و حتی سطح روی کاغذ دیواری قابل شستشو را تمیز کنید.

بهترین راه کار برای تمیز کردن کاغذ دیواری در دوران بحرانی کرونا ویروس

در این دوران که حساسیت همه افراد در امر نظافت و تمیز کاری‌های روزانه به اوج خود رسیده است و در حال تمیز کردن تمامی سطوح در منزل خود هستند و از در و پنجره و شیرآلات سرویس‌ها و آشپزخانه، کاشی، سرامیک، وسایل شخصی و غیره را مرتب استریل می‌کنند تا از شیوع هر چه بیشتر کرونا ویروس پیشگیری کنند. تمیز کردن دیوارها هم امری الزامی به شمار می‌رود. اما شیوه تمیز کردن دیواری که نقاشی شده باشد با زمانی که با کاغذ دیواری دیوارپوش شده باشد کاملا متفاوت است، مخصوصا اینکه اغلب افراد از کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه قسمت‌های دست پایین دیوار باید مرتب ضدعفونی شود خوب است که از روش‌های مرسوم ولی به شکل موثرتری در این دوران استفاده کنید. تمامی روش‌هایی که برای تمیز کردن سطح کاغذ دیواری با استفاده از مواد شوینده انجام می‌شود برای پیشگیری از کرونا ویروس کفایت می‌کند. البته بهترین روش استفاده از آب ژاول است.

بهترین راه کار برای تمیز کردن کاغذ دیواری در دوران بحرانی کرونا ویروس

روش تمیز کردن انواع کاغذ دیواری مثل هم نیست

اولین چیزی که باید همیشه مد نظرتان باشد این است که وقتی شما کاغذ دیواری نصب می‌کنید بعد از گذشت مدتی طولانی برای تمیز کردن سطح روی آن نمی‌توانید همچون دیواری که نقاشی رنگ روغن شده است رفتار کنید. برای تمیز کردن کاغذ دیواری حتما باید به نوع جنس آن توجه داشته باشید اما از آنجایی که امروزه بیشتر افراد از کاغذ دیواری قابل شستشو با لایه محافظ پی وی سی PVC یا به اختصار وینیل که دارای مقاومت بالایی است استفاده می‌کنند. تمیز کردن این نوع کاغذ دیواری کاملا راحت تر از نوع غیر قابل شستشو آن است. شما می‌توانید با استفاده از مواد ضدعفونی کننده و تمیز کننده در شرایط بحرانی کرونا ویروس کاغذ دیواری قابل شستشو را تمیز و ضدعفونی کنید اما متاسفانه برای کاغذ دیواری ساده چنین امکانی وجود ندارد.

حتما بخوانید: چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم تا سالم بماند؟

چگونه یک ماده ضد عفونی کننده خوب برای کاغذ دیواری قابل شستشو تهیه کنیم؟

با استفاده از یک سی سی وایتکس به همراه ۱۰۰ سی سی آب به راحتی می‌توانید یک ماده ضدعفونی کننده خوب برای پاک کردن تمامی سطوح تهیه کنید که برای تمیز کردن کاغذ دیواری مقاوم و قابل شستشو کاملا مناسب است. با این روش هم می‌توانید همزمان در خانه تکانی و نظافت بهاره منزل‌تان از خطر ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کنید.

اما قبل از استفاده از این ماده تمیز کننده با یک دستمال خشک سطح روی کاغذ دیواری را تمیز کنید و یا به جای آن می‌توانید با کمک جاروبرقی سطح کاغذ دیواری را غبار روبی کنید و سپس از محلول آب ژاول تهیه شده برای ادامه تمیز کاری استفاده کنید. برای تمیز کردن سطح کاغذ دیواری و پاک کردن تمامی سیاهی‌ها و کثیفی‌ها روی آن و مخصوصا لکه‌های چربی دستمال را در درون آب ژاول بزنید تا کامل خیس شود و سپس آب آن را کامل بگیرید و سپس سطح روی کاغذ دیواری را تمیز کنید.

با استفاده از یک سی سی وایتکس به همراه 100 سی سی آب به راحتی می‌توانید یک ماده ضدعفونی کننده خوب برای پاک کردن تمامی سطوح تهیه کنید

چگونه لکه های مختلف را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟

برای اینکه بتوانید لکه‌ها را از روی کاغذ دیواری پاک کنید باید راه کار آن را با توجه به نوع جنسی که دارد شناسایی کنید. به طور کلی کاغذ دیواری در دو نوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو تقسیم می‌شود. اگر جنس کاغذ دیواری منزل‌تان از نوع قابل شستشو باشد به راحتی و استفاده از کمی محلول مایع صابون یا هر نوع شوینده دیگری که سازگار با کاغذ دیواری است لکه‌ها را پاک کنید. اگر لکه‌ها تازه باشند خیلی راحت و سریع پاک می‌شوند اما اگر خیلی قدیمی باشند نیاز به زمان بیشتری برای برطرف شدن دارند. اما اگر جنس کاغذ دیواری غیر قابل شستشو باشد امکان تمیز کردن آن با دستمال مرطوب یا آغشته به مواد تمیز کننده میسر نیست و برای تمیز کردن لکه‌ها باید به صورت نقطه‌ای سطح کاغذ دیواری را تمیز کنید که در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری قابل شست وشو چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

۲ روش برای پاک کردن لکه ها از روی کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

شما با استفاده از دو روش می‌توانید به راحتی لکه‌های چربی و کثیفی را از روی کاغذ دیواری غیر قابل شستشو پاک کنید.

  • روش اول این است که با استفاده از یک دستمال کاغذ دیواری یا حوله کاغذ و به کمک اتو می‌توانید لکه‌های چرب را از روی کاغذ دیواری ساده حرکت دهید. دستمال را بر روی محل مورد نظر بگذارید و سپس اتو با پایین درجه حرارت را بر روی آن قرار دهید و به مدت یک دقیقه صبر کنید. حرارت اتو لکه‌های چربی را حرکت دادن و سپس به حوله کاغذی جذب می‌شوند.

حرارت اتو لکه‌های چربی را حرکت دادن و سپس به حوله کاغذی جذب می‌شوند

  • روش دوم این کار با استفاده از پودر تالک یا پودر بچه امکان پذیر است. کافی است که مقداری از پودر بچه را روی محلی که لک شده است بریزید و ده دقیقه صبر کنید و بعد از آن با استفاده از یک اسفنج نرم و کاملا خشک سطح کاغذ دیواری را تمیز کنید.

محلول سرکه مناسب برای افراد حساس در نظافت منزل

اگر شما به مواد شوینده حساسیت دارید با استفاده از یک دوم فنجان سرکه می‌توانید به همراه یک لیتر آب یک محلول تمیز کننده و ضدعفونی کننده قوی و بدون هیچ نوع عوارضی برای سلامتی خود بسازید. این محلول برای افرادی که نارارحتی ریه دارند توصیه می‌شود.

محلول سرکه مناسب برای افراد حساس در نظافت منزل

جمع بندی: اگر جنس کاغذ دیواری منزل تان از نوع پی وی سی باشد در این دوران حساس برای ضدعفونی کردن سطح روی دیوار مشکلی نخواهید داشت و با استفاده از آب ژاول این کار را انجام خواهید داد. اما اگر هنوز از کاغذ دیواری ساده استفاده می‌کنید چاره‌ای ندارید جز اینکه از فاصله نیم متری به صورت جزیی آب ژاول را اسپری کنید و در صورتی که احساس می‌کنید ممکن است این کار شکل کاغذ دیواری ساده را خراب کند می‌توانید به بهانه شب عید کاغذ دیواری منزل‌تان را عوض کنید. حسن این کار در این است که اول از همه سلامت خود و خانواده تا را تضمین می‌کنید و پس از آن با این کار در طی سال به راحتی می‌توانید هر زمان که لازم بود دیوارها را تمیز کنید.

مقالات مرتبط

کاغذ دیواری گرند دیزاین با شرح ویژگی و نحوه شست و شو

انتخاب کاغذ دیواری به چه شکلی است؟چگونه بهترین انتخاب را داشته باشیم؟

تعمیر کاغذ دیواری چه نکات و شیوه هایی دارد ؟ و چند ترفند کاربردی

علائم کاغذ دیواری و راهنمای اختصاری علامت های کاربردی و مهم

کندن کاغذ دیواری به چه شکل است؟ چگونه کاغذ دیواری را بکنیم تا دیوار آسیب نبیند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *